Звідки беруться вередування та істерики? Як навчити дитину чекати?

Всі батьки хочуть, щоб їх дитина була емоційно стійкою, вміла правильно реагувати на відмови батьків. Вихованням такої поведінки можна домогтися, якщо дотримуватися деяких правил.
176888732У першу чергу потрібно стати для дитини прикладом. Адже навіть у малому віці дитина засвоює ту чи іншу поведінку, яку бачить у дорослих на будь-яку ситуацію. Приміром, батько при ремонті зламаної дитячої іграшки починає нервувати, якщо не виходить – кидає іграшку. Далі йде і купує нову. Тому в даному випадку можна і від дитини очікувати такої поведінки. Краще у всіх ситуаціях вирішувати проблему спокійно, не поспішаючи, намагаючись розібратися у всьому детально. Тоді Ви будете гарним прикладом для дитини аж до випускного і далі по життю.

Будь-яка мама не хоче, щоб її дитина кричала, випрошуючи щось, тому починає з нею няньчитися, тобто відповідає на крик. Але в залежності від характеру людини реакція на крик у всіх різна. Деякі ігнорують, що може спричинити за собою агресивну реакцію малюка в свою сторону. По мірі свого дорослішання дитина почне огороджувати себе від оточуючих, перестане відчувати настрій людей, буде психологічно вразливою.

Протилежна реакція – це коли надлишок увагу. Мама реагує на кожен крик дитини, кожне бажання малюка заздалегідь виконує. Така поведінка виховає в дитині несамостійність. З віком вона буде постійно вередувати, психувати через всякі дрібниці, стане вразливою і буде мати низький психологічний захист.

Найоптимальніший варіант – це реакція розради. Тут слід дискомфорт знижувати, наприклад, якщо ріжуться зубки, зовсім біль не можна прибрати, але покачати слід. І додати рівень комфорту, коли необхідно змінити мокрі пелюшки, загорнути дитину тепліше, та ще й приголубити. По мірі цього дитина розуміє, що неприємностями можна управляти.

В системі виховання батькам бажано відображати стан свого малюка. Якщо він кричить, то не слід реагувати на це нервово, достатньо підійти і ласкавим голосом підбадьорити його. Він буде відчувати емоційне благополуччя, навчиться усвідомлювати свої емоції і не буде їх боятися. Таким чином, батьки будуть для малюка свого роду тренером, який допомагає емоційно переходити на новий рівень дорослішання.