Зубний біль і біль у шлунку під час вагітності

Зубний біль у вагітних жінок — це явище часте. Зубний біль при вагітності виникає внаслідок гормональних змін в організмі жінки, загострення хронічних захворювань, а також може бути причиною зниження імунітету, нестачею вітамінів і мінеральних речовин. Для вагітної жінки біль в зубах — це дуже серйозно, по тій причині, що продукти розпаду їжі, яка застрягли в зубах, можуть викликати хронічне бактеріальне запалення, а внаслідок, проникнення токсинів в кровоносні судини — важкі післяпологові захворювання.

 

 

Тому дуже важливо, в такий відповідальний момент — виношування дитини, уважно стежити за здоров’ям зубів. Ще виникає такий момент, як підвищення гормонів естрогену і прогестерону, що значно збільшує наліт на зубній емалі. Якщо неправильно і неякісно видаляти цей наліт — це призводить до гінгівіту, тобто хвороби ясен. Для вагітних навіть існує термін «гінгівіт вагітності», який зачіпає велику частину жінок в положенні, особливо це стосується жінок у другому триместрі вагітності. Гінгівіт же в свою чергу викликає більш серйозне захворювання зубів — пародонтит. Є можливість виникнення пухлинних утворень, які під час вагітності не чіпають. Звідси випливає наступний висновок — відвідування вагітними стоматолога просто необхідно для здоров’я самої жінки і майбутньої дитини.

2011

 

 

Ще один важливий момент під час вагітності, з яким стикаються багато жінок — це болі в шлунку при вагітності. Вони можуть виникнути при захворюваннях самого шлунка, вегетативних неврозах. При цьому інтенсивність таких болів може бути різною. Це вже залежить від самих захворювань шлунка. Дуже важливо звертати увагу на характер болю. А також не забувати, що біль може викликати виконання фізичних навантажень і нервово-психічні навантаження, що дуже протипоказано для вагітних жінок. Є причини болю в шлунку не пов’язані з хворобами самого шлунка.

 

 

Такі, наприклад, як переїдання, що часто відбувається під час вагітності, погане травлення, запор, вірусні інфекції, напруженість в області живота, будь-які інші органи:

 

 

печінка,

 
жовчний міхур,

 
підшлункова залоза,

 
сечостатева система.

 
Також індивідуальна непереносимість деяких продуктів, таких як молоко. Різні види алергії теж можуть викликати біль в шлунку. А також потрібно пам’ятати, що в половині випадків при хворобах шлунка під час вагітності настає ремісія, особливо це стосується виразкової хвороби і хвороби дванадцятипалої кишки.