Зубні пломби: цікаві факти

Зубні пломби заповнюють каріозну порожнину зуба надаючи йому первісну анатомічну форму. Якщо в зубі є карієс, то він вичищається від каріозного процесу всередині порожнини. Якщо виник пульпіт або періодонтит, то спочатку необхідно запломбувати канали зуба. Тільки після проведених маніпуляцій порожнина зуба може бути заповнена зубною пломбою.

teethplombaЗубні пломби змінювалися в залежності від досягнень науки. Найперша пломба була виготовлена зі свинцю. Звідси і пішла назва пломба від plumbum. Я думаю це була не найприємніша процедура, коли розігрітим свинцем заповнювали порожнину в зубі. Надалі в якості пломбувальних матеріалів використовувалися різні речовини.

Раніше найбільш широко ставилися зубні пломби з цементу. Вони мали безліч недоліків. Але найголовніше, вони часто випадали і це було видно, особливо на передніх зубах.

До речі, вас може зацікавити дитяча стоматологія Львів з приємними цінами та професійним виконанням!

Зубні пломби з амальгами, звичайно ж більш міцні, але вони містили у своєму складі ртуть, фарбували зуб і їх не можна було ставити на передні зуби.

З появою пластмаси, здавалося всі проблеми з естетикою були вирішені, але вона не довго застосовувалися в стоматології. З появою композитів була відкрита нова ера в естетичній стоматології. Композитні зубні пломби відрізняються відмінними естетичними якостями і довго стоять.

Сучасні зубні пломби дуже різні за своїм складом. Це можуть бути цементи, які значно відрізняються за своїми властивостями від тих цементів, які застосовувалися раніше. Композити світлового затвердіння найпопулярніші сучасні зубні пломби.  Також з’явилися гібридні матеріали, які поєднують в собі цементи та композити. Зменшуючи розміри частинок, що входять до складу зубних пломб, отримали нанокомпозитні матеріали.

Стоматологія в останні роки дуже активно розвивалася. Зубні пломби від цементів пройшли шлях до сучасних композитних матеріалів. Сучасні зубні пломби добре імітують зубну емаль, довго стоять, з їх допомогою можна повністю відновити не тільки функцію зуба, але і його анатомію.