Знижуємо вагу з допомогою фітнес-дієти. Частина 2

У фітнес-дієт є дві фішки – це складні вуглеводи, а також білок

fitnes-dieta_dlya_pohudeniya-2Вуглеводи постачають енергію нашому організму. Вони переробляються в глікоген, запаси якого знаходяться в печінці і в м’язах. Глікоген, що знаходиться в печінці, живить мозок та нервову систему. А м’язовий – потрібен для виконання всіх м’язових функцій (скорочувальний, розтягуючий ефект). Важливий глікоген і для синтезу білків. Побудова м’язових волокон неможлива без енергії.

Саме тому низьковуглеводні дієти не знижують вагу, недостатня кількість вуглеводів призводить до спалювання жирів і м’язів. Щодня потрібно споживати 50% вуглеводів від загальної калорійності. Найбільш корисні вуглеводи, у яких довгий ланцюжок засвоєння – цільнозерновий хліб, каші, овочі (без крохмалю), кислуваті фрукти, боби. Дані продукти забезпечують постійне джерело енергії для організму.

Білки являються будівельним матеріалом для м’язового волокна, такими собі – цеглинками. Вони використовуються організмом для побудови нових м’язів та клітин. До того ж білки потрібні для живлення мускулатури. Інтенсивні тренування, навантаження на м’язи знижує їх енергетичний запас. Відмінно попрацювавши, м’язи, вимагають поповнення амінокислот для біосинтезу білка.

При недостатньому надходженні білка, м’язи будуть «з’їдати» самі себе. У добу потрібно вжити від 60 до 70 грам білка. Дану кількість розділіть на кілька прийомів. Організм здатний переварити лише 35 грам білків за один раз. Білок міститься в таких продуктах: м’ясі, бобових, рибі, молоці, кисломолочному сирі, горіхах, гречці та яйцях. Білкова їжа добре засвоюється, якщо її вживати з овочами, що не мають в складі крохмалю. Молочні продукти можна їсти з фруктами.

Фітнес-дієта передбачає контроль жирів. Перед тренувальним процесом не вживайте їжу з жирами, вони сповільнюють метаболічні процеси в організмі. Але ні в якому разі не відмовляйтеся від жирів повністю, в них є вітаміни, антиоксиданти та мінерали. Корисні жири знаходяться в горіхах, авокадо, м’ясі, фісташках та шоколаді. Корисно вживати оливкову олію, її додають у салати.