Значення батька у вихованні дівчинки

Багато чоловіків навіть не уявляють, як важлива їх активна участь у вихованні дочки. Якщо хочеться, щоб донька стала незалежною і впевненою в собі дівчиною, а трохи пізніше жінкою, батьку потрібно докладати для цього значних зусиль. Як же батькові виховувати дочку, щоб вона завжди відчувала себе важливою, коханої і неповторною?

father-and-daughter-300x225Все дуже просто – потрібно намагатися проводити з донькою як можна більше часу, гратися з нею, співпереживати, вислуховувати її історії. Навіть якщо ці історії здаються дурними і неважливими, не варто висловлювати свою зневагу, адже для неї вони мають величезне значення, і їй буде неймовірно приємно, що тато підтримує її, цікавиться її життям та успіхами. Якщо донька буде постійно відчувати турботу і підтримку батька, вона зможе вирости доброю і турботливою дружиною, вірною подругою, чудовою мамою і просто чуйною людиною.

Не треба сміятися чи відмовляти, якщо дочка запрошує погратися в одну зі своїх ігор. Можна витрачати лише по годині в день, граючи з дочкою в ляльки або конячку, щоб вона відчувала любов і турботу батьків. Дуже важливо, щоб дівчинка вчилася сприймати протилежну стать як друзів, вміла розуміти їх жарти і знаки уваги. В іншому випадку їй може здатися, що між чоловіками і жінками (хлопчиками і дівчатками) нездоланна прірва.

Спілкуючись з хлопчиками, вона може вести себе скуто, що може спровокувати розвиток різних комплексів. Скільки б мама не говорила дочці про те, що вона обов’язково стане успішною в житті, її слова будуть звучати не так переконливо, як аналогічне переконання батька. Зазвичай дівчатка ідеалізують своїх батьків, намагаючись вибрати собі в чоловіки хлопців, що володіють тими ж звичками, перевагами, а іноді і недоліками. Тому слід велику увагу приділяти прояві турботи до своєї дочки, щоб почавши пошук своєї другої половини, вона звертала увагу на сильних і впевнених у собі чоловіків, які дійсно будуть піклуватися про неї, поважати і робити її щасливою.