Значення батька у вихованні дитини віком від 1-го до 3-х років

Практично всі твердять, що вихованням дитини обов’язково повинна займатися мама, однак, роль тата у виховному процесі теж є дуже важливою, особливо якщо мова йде про малюка віком від 1-го до 3-х років. Тільки співпрацюючи в тандемі, мама і тато можуть виростити з дитини повноцінну особистість, яка буде впевнено йти по життю, знаючи, що вдома її чекають близькі та люблячі батьки.

archive_Fotolia_15605961_Subscription_LНайчастіше тато приймає незначну участь у вихованні малюка: заколисує, гуляє з коляскою, може змінити підгузник. Всі інші функції найчастіше бере на себе мама. Так може відбуватися з різних причин. Деякі батьки занадто багато часу проводять на роботі, фізично не встигаючи приділяти достатню кількість часу дитині. Інші чоловіки не беруть на себе частину обов’язків через жінок, які самі звалюють на себе всі турботи по догляду за малюком. Крім цього, батько може просто не хотіти брати активну участь у вихованні малюка або боятися якимось чином нашкодити йому.

Чому важлива участь батька у вихованні дитини до 3-х років?

По-перше, тато грає з маленькою дитиною зовсім не так, як мама. Він вибирає більш активні заняття та ігри, сприяючи більш інтенсивному розвитку фізичної форми дитини.

По-друге, чоловіки мають особливий склад мислення, що в значній мірі може допомогти формуванню особистості дитини. Разом з дитиною тато може збирати різні фігури з конструктора, вирішувати різні головоломки і так далі.

По-третє, тато є першою людиною, яку дитина пускає у свій світ, в якому спочатку існує тільки він сам і мама.

По-четверте, тато відіграє надзвичайно важливу роль у статевому розвитку дитини, оскільки дивлячись на поведінку тата, малюк буде формувати уявлення про якості справжнього чоловіка, гідні вчинки, мужність, рішучість та інші якості. Коли дитина виросте, вона буде намагатися відтворити модель поведінки своїх батьків. Хлопчик буде намагатися чинити як тато, а дівчинка — шукати супутника життя, схожого на батька.