Зміцнюємо імунітет

Всі ми дуже часто чуємо у свою адресу побажання здоров’я, щастя, довгих років життя, успіхів і т.д. Як не дивно, але більшість цих побажань дуже легко виконується. Для того, щоб бути здоровим, жити дуже довго і добиватися успіхів, завдяки підвищеній працездатності, необхідно всього лише привести в порядок нашу імунну систему! Зміцнення імунітету — завдання дуже непросте і дуже важливе, адже життя сучасної людини переповнене всілякими факторами ризику, а кожне захворювання вибиває нас з колії, що просто неприпустимо при нинішньому ритмі життя.

157018339Зміцнювати імунітет потрібно всім, незалежно від віку. Якщо про новонароджених малюків подбала сама природа і дала їм молоко мами, що містить велику кількість імуноглобулінів, то дорослій людині доводиться шукати інші способи виконання цього важливого завдання.

Найголовніше, що варто запам’ятати початківцю — перший час буде непросто. Доведеться відмовитися від маси старих звичок і пристрастей і прищеплювати нові, що в зрілому віці зробити досить важко.

Насамперед, необхідно припинити курити і вживати алкоголь. Важко, складно, але реально. Якщо ви не курите і не п’єте — так тримати!

Далі слід внести у ваше життя якомога більше активності. Ранкова зарядка, прогулянки, пробіжки, їзда на велосипеді, катання на роликах або ковзанах і багато іншого не тільки зміцнить ваш імунітет, але і зробить життя яскравішим і цікавішим. Фізичне навантаження стимулюватиме організм в цілому і кожен орган окремо активно працювати і справлятися із захворюваннями. До речі, мінімізація стресових ситуацій є дуже важливим фактором для зміцнення імунітету: пригноблений організм дуже слабкий і пасивний для того, щоб протистояти захворюванням.

Загартовування дозволяє організму бути більш стійким до проникнення шкідливих організмів і виникнення запальних процесів. Головне — вводити його поступово, інакше замість зміцнення організму легко заробити серйозне захворювання.

Правильне харчування — останній штрих в цій непростій справі. За відмову від жирної і гострої їжі, наприклад, вам подякують і серце, і печінка. Правильний раціон для нашого організму, як мастило для деталей механізму: коли робота йде як по маслу і ніде не відбувається «збоїв», відчувається прилив сил і поліпшення самопочуття.

Ну і як же не розповісти про продукти, які підтримують імунітет? На першому місці журавлина — журавлинний морс, найпоширеніший спосіб її вживання, прекрасно бореться з простудними захворюваннями, а якщо зварити журавлину з додаванням меду, шипшини, деяких запашних трав, то ціни не буде такій профілактиці захворювань! Дуже корисна суміш журавлини, зелених яблук і волоських горіхів, проварена з невеликою кількістю води. Зберігати її потрібно в скляній банці в холодильнику, пити по 1 столовій ложці з чаєм 2 рази в день.

Добре підвищує імунітет правильно зібрана і перероблена м’якоть алое. Перед збором не можна 2 тижні рослину поливати, і збір повинен проводитися з рослини старше 3 років. Після збору листя потрібно 5 днів протримати в холодильнику і тільки після цього очищати, пропускати через м’ясорубку і розводити з медом і кагором.

Ну і куди ж без «важкої артилерії»? Найголовнішим способом не просто підтримки імунітету, а його відтворення по праву вважається коров’яче молоко. Імуномодулятор, дарований самою природою, заповзятлива людина навчилася використовувати в якості засобу від захворювань, а також молоко дуже корисне для малюків.