Здоров’я порожнини рота

На здоров’я порожнини рота в той чи інший період життя кожної жінки (підлітковий період, період вагітності та інші) великий вплив здійснюють жіночі гормони. Так, вченими доведено, що у віковій групі 30-54 роки близько 23% жінок страждають захворюваннями ясен, а після 54 років вже майже кожна друга жінка має проблеми із зубами.

 

Процес статевого дозрівання призводить до того, що рівень жіночих статевих гормонів, який при цьому підвищується, підсилює приплив крові до ясен і може змінити їх стан. Такий процес швидше за все призводить до підвищеної чутливості, появи болів при попаданні частинок їжі на ясна. Це відбувається і під час вагітності або ж при прийомі оральних контрацептивів. В результаті ясна м’які і кровоточать.

 

У різні періоди підвищення кількості жіночих гормонів можуть виникати і такі захворювання порожнини рота, як гінгівіт і періодонтит. Також ясна стають слабкішими при серйозних проблемах зі здоров’ям (наприклад, при ожирінні, діабеті, хворобах серця).

 

Woman showing her perfect straight white teeth.

У стресових ситуаціях підвищуються жіночі статеві гормони, через що можуть утворюватися виразки у роті, що може призвести до такого захворювання, як афтозний стоматит.

 

Під час вагітності та менопаузи жінки повинні бути особливо уважні до своєї ротової порожнини. Згідно з дослідженнями вчених, ризик народження недоношеного малюка або малюка з малою вагою збільшується в сім разів, якщо вагітна страждає періодонтитом.

 
Що можна зробити, щоб попередити виникнення захворювань ротової порожнини? Перш за все, необхідно дотримуватися кількох дуже важливих правил гігієни порожнини рота.

 
У раціоні кожної жінки обов’язково повинні бути продукти, багаті вітамінами, білками і кальцієм.

 
Двічі на день чистіть зуби пастою, яка містить фторид.

 
Використовуйте різні засоби для гігієни порожнини рота: зубну нитку, іригатор, зубні ополіскувачі. Так, наприклад, іригатор допомагає проводити профілактику карієсу і захворювань пародонту, вирішує проблему неприємного запаху з ротової порожнини, допомагає очищати недоступні для зубної щітки ділянки.

 
Регулярно відвідуйте стоматолога.

 
Не паліть і не вживайте алкоголь.

 
Відмінне здоров’я ротової порожнини важливо не тільки для вашого рота, а також зменшує ризик виникнення діабету, хвороб серцево-судинної системи.