Здоровий спосіб життя на роботі

Місце нашої роботи — це територія, яка становить небезпеку для здоров’я. Особливо це стосується тих, хто займається, так званою сидячою роботою в офісах. Мерехтливий монітор, безперервне сидіння в кріслі, нездорова їжа, постійні стреси; все це, в кінцевому рахунку, може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. У даній статті будуть наведені поради, про те, як мінімізувати можливі перешкоди для всіх перерахованих вище факторів на організм.

Office worker stretching her leg

Добре, коли роботодавець піклується про здоров’я співробітників і організовує тренажерний зал, який можна відвідати під час обіду або після робочого дня.

Однак, якщо тренажерного залу у вас немає, то візьміть на замітку наступні рекомендації:

1. Приносьте з собою сніданок. Фрукти, кефір, йогурт, хлібці — все це набагато дешевше, а головне корисніше, еніж замовлений в офіс фаст — фуду.

2. Намагайтеся залишати робоче місце в обідню перерву. Це допоможе вам трохи розім’ятися, розвіятися і подихати свіжим повітрям.

3. Тримайте своє робоче місце в порядку і чистоті. Трубка телефону, мишка і клавіатура є справжнім царством мікробів, а за принтером та екраном комп’ютера завжди скупчується пил, який ви вдихаєте. Заведіть ганчірочку і засіб для витирання меблів. Якщо вам ніде зберігати такі предмети для прибирання, використовуйте звичайні вологі серветки.

4. Знизьте кількість випитих чашок кави. Звичайно, багато хто не уявляє собі робочого дня без кави. Однак, надмірне вживання цього напою призводить до проблем зі здоров’ям. Справа в тому, що кава заряджає організм лише на короткий часовий проміжок, після закінчення якого людина відчуває ще більшу втому. Також, кава є сечогінним засобом. Випиваючи цей напій, ви зневоднюєте свій організм. Спробуйте пити замість кави звичайну питну воду.

5. Влаштовуйте собі короткочасний відпочинок. Якщо ви, почали відчувати дратівливість, біль в спині, або розумовий застій, то встаньте зі свого робочого місця і трохи пройдіться.

6. Корпоративи. У багатьох компаніях, хоча б раз на місяць трапляється будь-яке торжество, яке супроводжується споживанням не дуже корисної їжі. Обмежте вживання подібної їжі. Для цього не обов’язково зовсім не відвідувати такі заходи. На кожному столі є свіжі фрукти і овочі. Споживайте їх. Так ви не завдасте шкоди здоров’ю.

7. Не користуйтеся постійно ліфтом, краще пройдіться по сходах, адже це свого роду тренажер, який дає можливість підбадьоритися і проявити фізичну активність.

8. Пройдіться після роботи пішки. Прийміть цю пораду собі до уваги. Вечірня прогулянка корисна для здоров’я. Вона дає можливість розім’яти суглоби після робочого дня, подихати повітрям, якого немає в задушливих кабінетах, а також подумати про наявні справи.