Здоровий глузд у вихованні

Здоровий глузд необхідний у всіх сферах людської діяльності, включаючи виховання дітей. Нам не допоможе вивчення порад фахівців, якщо ми, як батьки будемо вести себе нераціонально, і це трапляється навіть з високоосвіченими і розумними людьми.

content_воспитание1_(1)Звичайно, це добре — бачити у своїй дитині особистість і поважати її розвиток і становлення. Однак палицю можна перегнути всюди, а крайнощі, як відомо, не обіцяють нічого хорошого. Одна справа, коли батьки дають зрозуміти малюкові, що його думка важлива, вислуховуючи його міркування на ту чи іншу тему. І зовсім інша, коли, керуючись думкою самої дитини, а не своїм здоровим глуздом, тато з мамою не ведуть сина або дочку робити щеплення.

Батьки повинні застосовувати розумний примус, що необхідно і правильно з точки зору виховання. Такий примус дозволяє дитині адаптуватися до звичайних життєвих ситуацій. Багато дітей сперечаються з батьками з очевидних питань, наполягаючи на своєму.

Діти, позбавлені розумного батьківського тиску, можуть страждати:

 

  • невпевненістю в собі;
  • порушенням сну;
  • проблемами з однолітками.

Все це відбувається через те, що дитина, на яку батьки поставили тягар відповідальності за її власну думку, абсолютно до цього не готова. Будь-якому малюкові потрібно керівництво. Саме батьки встановлюють рамки дозволеного, звані психологами «межами». Без цих самих меж, дитина відчуває себе нестійко, її ногами немає основи. Як не дивно, але ця основа закладається, в тому числі, суворим керівництвом з боку мами з татом та інших старших родичів. Звичайно, не можна впадати в крайнощі, не даючи малюкові свободи думки абсолютно.

Межі надзвичайно важливі. Вони дозволяють дитині сприймати світ з точки зору певних принципів і суджень, закладених батьками. У дитини з’являється внутрішній стрижень, основа, яка дає відчуття врівноваженості і спокою.