Здоровий дитячий сон: 4 простих, але неймовірно ефективних правил

Виховання дитини можна перетворити в каторжну працю, досить лише однієї умови — недосипання. Варто відзначити, що здоровий дитячий сон — це такий сон, при якому солодко спиться не тільки дітям, а й батькам. Організація здорового сну дитини повністю знаходиться в руках батьків, які можуть істотно полегшити життя собі і своїй дитині, подбавши про правильний спосіб життя всієї сім’ї в цілому і дитини особливо.

30264_largeОбов’язковими умовами для організації якісного сну малюка є: щоденні прогулянки, правильний режим дня, включаючи сон і харчування, гігієнічні процедури і ряд інших факторів, дотримуватися яких просто, але при бажанні та вмінні самих батьків. Отже, в даній статті мова піде про деякі правила, дотримуючись яких можна забезпечити себе і дитину здоровим сном.

Правило 1: правильно розставляйте пріоритети. Здорові, виспалися, а значить — щасливі батьки — ось, що потрібно будь-якому малюкові більше їжі, води, свіжого повітря, чистого підгузника і теплого ліжечка. Батькам необхідно стежити за своїм сном і відпочивати не менше 8 год на добу.

Правило 2: дотримуйтеся режиму дня. Для здорового сну важливою є постійність: необхідно готуватися до сну, засинати і вставати в один і той же час. Нехай цей час буде зручним для всієї сім’ї: з 21:00 до 5:00 год, з 22:30 до 6:30 год і будь-який інший проміжок. Головне, намагатися дотримуватися цього режиму.

Правило 3: соню можна і розбудити. Здоровий сон — це бажаний сон. Виспавшись вдень, дитина навряд чи захоче так само солодко провести ще і ніч. Досить знати добову потребу у сні дитини. Так, до трьох місяців — це від 16 до 20 год, від шести місяців — 15 год, від року — 14 год, від двох років — 13 год, від чотирьох — 12 год, від шести — 10 год, від 12 — 9 год здорового сну. Так, наприклад, для того, щоб організувати здоровий, 8-годинний нічний сон дитині від року, денний сон не повинен становити більше 6 годин — проста арифметика.

Правило 4: подбайте про активний день. Хороший день = здоровий сон. Прогулянки, ігри, пізнання світу — все це сприяє швидкому засипанню і довгому сну. Фізичні навантаження, як і емоційні (ігри, мультфільми) потрібно обмежити за пару годин до сну. Штучно це робити не потрібно, адже 2 год до сну — це, як правило, вечірній ритуал (купання, підготовка ліжечка, читання), пропускати який ні в якому разі не варто.