Здорові очі завдяки здоровому харчуванню

Людина постійно стикається з труднощами свого здоров’я, починаючи від головного болю закінчуючи більш складними і важкими захворюваннями. Для того, щоб зміцнити свій організм і поліпшити своє здоров’я необхідно стежити за собою: вести правильний спосіб життя, правильно харчуватися та займатися спортом.

зрение-бесценный дар уник.З даної статті ви дізнаєтеся, як правильно харчуватися і який вести спосіб життя, щоб зберегти зір.

Час, проведений перед монітором комп’ютера або перед телевізором, подразнюючі речовини, що містяться в сигаретному димі, забруднене повітря і стрес негативно впливають на здоров’я наших очей. Будь-яка людина, яка хоче відновити або зберегти гостроту зору, повинна подбати про вітаміни, мікроелементи та мінеральні речовини, які захищають очі.

Дуже важливу роль у здоров’ї очей відіграє лютеїн, органічна хімічна сполука з групи каротиноїдів, яка захищає очі від шкідливого впливу вільних радикалів. Лютеїн міститься у великій кількості в зелених овочах і в білокачанній капусті, а також у шпинаті і в руколі. Вважається, що добова доза лютеїну забезпечується 150 грамами капусти.

До речі, вас також можуть зацікавити слова автора ruban-retina.com Андрія Рубана, який є одним із провідних офтальмологів України.

Крім лютеїну, ми повинні забезпечити організм вітаміном А (ретинол) або його попередником, бета-каротином, вітаміном С (аскорбінова кислота) і вітаміном Е (токоферол).

Ефект дефіциту вітаміну А був відомий ще в давнину. Цей стан назвали курячою сліпотою. Вітамін А відіграє ключову роль в отриманні візуальних стимулів в сітківці ока. Вітаміни С і Е, які є основним антиоксидантами, захищають клітини від шкідливої дії оксидантів.

Для забезпечення гарного зору необхідно вживати:

— джерела вітаміну С: чорна смородина, петрушка, перець, брокколі, білокачанна капуста, ківі і цитрусові;

— джерела провітаміну А: морква, болгарський перець, абрикоси, буряк та папайя;

— джерела вітаміну Е: рослинні олії, горіхи, соєві боби, спаржа і зелена капуста.

Не можна забувати також про необхідну кількість води, яка покликана забезпечувати адекватний рівень зволоженості очей.

Слідкуйте за своїм здоров’ям і здоров’ям ваших близьких!