Здорове харчування для школярів

Для того щоб розробити здорове харчування для школярів, потрібно докласти чимало зусиль. Необхідно враховувати специфічні особливості організму дитини. Для того щоб дитина могла добре засвоювати шкільну програму, від неї потрібна висока розумова робота. Одночасно з отриманням знань, організм школяра зростає і розвивається, тому дитина повинна бути забезпечена повноцінним харчуванням. Особливо першокласники потребують достатнього споживання корисних речовин з їжі, так як їхній організм витрачає багато енергії на незвичну для нього розумову роботу.

c8d8e34b-b965-4443-b0a8-1b60bad280f4-w500-h500Здорове харчування для школярів, на думку дієтологів має складатися з вживання їжі не менше чотирьох разів на день, до того ж сніданок, обід і вечеря повинні включати одну гарячу страву.

Найважливішими елементами для зростаючого організму є кальцій і білок. Ці елементи в достатній мірі містяться у всіх молочних і кисломолочних продуктах, таких як кисломолочний сир, сир, молоко і йогурти. Заповнити потребу дитячого організму у фосфорі можуть рибні страви. Для гарніру чудово підійдуть тушковані овочі (бобові, буряк, морква і цибуля). Слід відмовитися від картоплі та макаронів.

У день школяр повинен випивати півтори літри рідини. Це можуть бути соки як фруктові, так і овочеві, але тільки негазовані напої.

Батьки можу повноцінно контролювати тільки сніданок школяра, тому намагаються зробити його якомога більш повноцінним. Однак не всі знають, як це зробити.

Поговоримо про це докладніше. Сніданок дитини повинен складатися із злакової каші (вівсяної або гречаної), свіжих овочів, а також солодкого чаю і кондитерських виробів. Запас вуглеводів знадобитися школяреві протягом дня. Так, булочки, цукерки, печиво і чай школяр повинен вживати в проміжках між основними прийомами їжі в якості перекусу. Порційне надходження глюкози в кров стимулює розумову діяльність.