Здорове харчування для дітей

Здорове харчування для дітей будується в основному на продуктах із великим вмістом кальцію. Цей елемент є будівельним матеріалом для кісток, зубів, від нього залежить згортання крові, нормальна робота серцево-судинної системи, а також кальцій допомагає формувати міцні м’язи. Якщо дитина недоотримує кальцій з їжі, то організм сам починає відбирати його у кісток.

Без названия (5)Потреба дітей у кальції змінюється в різних вікових категоріях. Так, дітям від року до трьох потрібно споживати близько 500 міліграмів кальцію, дітям від чотирьох до восьми років потрібно близько 800 міліграм, а дітям від дев’яти до вісімнадцяти років — 1300 міліграм кальцію.

Як правило, багато дітей не отримують даний елемент в належній мірі. Велику увагу потрібно приділяти вживанню кальцію дівчатками-підлітками. У разі якщо вона недоотримає кальцій в цьому віці, то через кілька десятків років, вона ризикує захворіти остеопорозом.

На сьогоднішній день діти вважають за краще пити більше солодких і газованих напоїв, а не молочні продукти, що містять велику кількість кальцію. В одній склянці молока міститься близько 500 мг кальцію. Даний елемент може бути присутнім також в апельсиновому соку, продуктах з сої і деяких готових сухих сніданках.

Для того щоб кальцій засвоювався організмом в належній мірі, в організмі має бути присутнім вітамін D. Цей вітамін виробляється організмом, під впливом сонячних променів. З урахуванням того, що ми живемо не в самій сонячній країні, дітям потрібне додаткове вживання вітаміну D. У тому випадку, якщо дитина збалансовано харчується, вживає в їжу, достатню кількість риби, м’яса і яєць, то як правило, дефіциту вона не відчуває.

Ще одним невід’ємним елементом, що становить здорове харчування для дітей, є білки. Вони розкладаються на амінокислоти, що забезпечують будівельний матеріал для клітин і тканин дитячого організму. Деякі амінокислоти мають унікальну структуру, тому організм самостійно не може виробляти їх.

Для того щоб дитина була здорова і розвивалася правильно, потрібно досить серйозно ставитися до раціону її харчування.