Здорове харчування. Частина 2

Хліб — шкідливий

Various Paleo diet products on wooden table, top view

З’явилася ця теорія завдяки тому, що хліб – вуглеводний продукт, що сприяє набору зайвої ваги. Насправді, хліб з борошна грубого помелу – корисний.

Останнім часом з’явилися відомості про приготуванні хліба на шкідливих термофільних дріжджах.

Їжу не можна запивати

Міф, народжений в сучасному світі на підставі спостережень за раціоном харчування в країнах ЄС і Америки. Багато європейців, і правда, їжу не запивають.

Закордонні дієтологи стверджують, що якщо їжу запити, то вона буде гірше перетравлюватися, в кишечнику будуть розмножуватися гнильні бактерії. Це не вірно, рН шлунка – величина постійна, вона змінюється лише при прийнятті деяких ліків.

Нашкодити здоров’ю можна, запивши жирну їжу холодною водою. А так, пийте воду в будь-який час, коли захочете. Причому чим більше, тим краще.

Кава — шкідлива

Кава – дуже суперечливий напій. Існує багато наукових досліджень, що підтверджують або спростовують шкідливість кави.

Однозначно, що кава кілька приглушує почуття голоду, значить, допомагає схуднути. Крім того, кава – антиоксидант. Але кофеїн – агресивна речовина, вимиває з організму деякі мікроелементи. Значить, може нашкодити здоров’ю.

Пити чи не пити? Вирішуйте самі. Слухайте свій організм.

Здорове харчування повинно сприяти збереженню здоров’я. Часто, слухаючи свій організм, можна зрозуміти, що йому не вистачає, і скорегувати раціон. Але не нехтуйте порадами лікаря!