Здорове харчування. Частина 1

Здорове харчування і міфи

Без названия (1)Більшість людей вважають, що здоровий спосіб життя – це, перш за все, відмова від шкідливих звичок, а потім – заняття спортом, прогулянки і відпочинок на свіжому повітрі. Здорове харчування в списку згадується останнім або про нього не йдеться зовсім.

Між тим, здорове харчування – основа основ. Пам’ятайте, «я є те, що я їм»? А це означає, що ваш раціон впливає на здоров’я.

Здорове харчування – це таке харчування, при якому людина отримує з їжі все необхідне для повноцінного й активного життя. Раціони здорового харчування у великій кількості зустрічаються на різних сайтах як про здоров’я, так і про харчування.

А ось про міфи навколо корисних або шкідливих продуктах люди обізнані менше. І це не завжди їх вина. Пропагандисти намагаються висловити думку в двох словах, іноді нівелюючи саме поняття.

Ось декілька існуючих міфів:

М’ясо шкідливе

Звідки це з’явилося? У багатьох видах м’яса містяться насичені жири, які сприяють виникненню хвороб серця і судин. Але біле м’ясо курки, індички відноситься до дієтичних сортів, воно корисно! Тобто деякі види м’яса є продуктом здорового харчування.

Крім того, при смаженні м’яса без дотримання умов безпеки утворюються канцерогени, які можуть викликати онкологію.

Копченості, ковбаси, сосиски відносяться до канцерогенів класу А, тобто ці продукти можуть нашкодити при споживанні їх у великій кількості.