Здорова вечеря

Якщо для людини що працює, а особливо фізично, вечеря просто необхідна, то для людини, яка страждає від ожиріння і прагне схуднути, вечеря — це ворог № 1. І всім відоме прислів’я про те, що «вечерю слід віддати ворогу», є відмінною психологічною підтримкою для останнього. Однак вся заковика в тому, що на генетичному рівні в людині закладена потреба в їжі у вечірній час в 3 рази вища, ніж у ранковий час. Як же в цьому випадку обійти природу і вбити одночасно двох зайців?

file-600x375Дієтологами був відкоректований побутовий стереотип про припинення прийому їжі після 18-00 год. Але це не означає, що необхідно взагалі відмовлятися від вечері, її просто слід полегшити до мінімуму, і закінчувати прийом їжі не пізніше, ніж за 3 години до сну.

Медики прийшли до одноголосної думки про необхідність здорової вечері, так як жорстка відмова від вечері може привести до зриву. Вони висунули досить цікаву теорію про необхідність дотримання 14-годинного проміжку часу між прийомом сніданку та вечері. Перевищення даного інтервалу призводить до відкладання на стегнах зайвої жирового прошарку.

Так які ж продукти необхідно вживати в їжу, щоб вийшла живильна і здорова вечеря? Дуже добре засвоюються в організмі молочнокислі продукти: сир, йогурт, кефір та інші. Потім йде дієтичне м’ясо, риба нежирних сортів, омлет. Овочі на вечерю можна вживати абсолютно будь-які, тільки без майонезної заправки. З фруктів перевагу краще всього віддати яблукам і грушам.

При прийомі їжі, під час вечері бажано відмовитися від глибоких тарілок, і перейти до невеликих тарілок. Овочі, м’ясо і гарнір на маленьких тарілках слід розмістити в трьох окремих місцях, причому кількість овочів має бути більшою, ніж інших продуктів. А якщо гарнір відсутній взагалі, то овочів потрібно покласти в два рази більше. Адже відомо, що калорійність вечері має бути не більше 20% від добової норми. При дотриманні всіх перерахованих вище умов — гарантія збалансованої і повноцінної здорової вечері.

Нижче наведемо кілька рецептів такої вечері:

 Тріска на пару з гарніром з гавайської суміші.

 Коричневий рис з креветками і овочами.

 Стандартний омлет та свіжі помідори.

 Каша з вівсяних пластівців «Геркулес» з ягодами (свіжими або замороженими).

 Філе курки з овочевим салатом.

 Суп на рибному або курячому бульйоні, з картоплею і овочами.

 Запечене м’ясо кролика з салатом із помідорів.