Застуда у малюка

Всі батьки знають, що маленькій дитині дуже просто застудитися. Навіть через протяг може з’явитися нежить та кашель. У таких випадках краще не займатися лікуванням дитини самостійно.

715-300x200Малюк кашляє? Обов’язково викличте лікаря. Причин для цього більш ніж достатньо.

1. Препарати для виведення мокротиння

Якщо кашель почався у малюка, не потрібно давати йому відхаркувальні препарати. Вони розріджують мокротиння і, начебто, повинні полегшити кашель, але не в цьому випадку. Малюк не вміє відхаркувати слиз. Даючи йому такий препарат, будьте готові до посилення кашлю і більшого утворення мокротиння, що може викликати у малюка ускладнення, такі як пневмонія.

2. Препарат «Синекод»

Використовується для лікування нападів сухого кашлю, наприклад, при кашлюку. Ліки мають протикашльову властивість, тобто дають кашлю сигнал «стоп». Але при ГРВІ має місце утворення мокротиння. «Синекод», зупиняючи кашель, не виводить мокротиння. Від чого можуть розвинутися ускладнення.

3. Спреї і подібні препарати

Маленькій дитині не варто нічого розпорошувати, бризкати в горло. Це може спровокувати бронхоспазм.

4. «Люголь» та інші засоби для змащування горла

Крім того, що процедура дуже неприємна і може спровокувати приступ блювоти, вона ще й нікому не потрібна.

5. Антибіотики

Це не ліки від кашлю. Антибіотики — серйозні антибактеріальні препарати. При ГРВІ вони не призначаються. При використанні антибіотиків, без спеціального призначення лікарем, стійкість бактерій до них підвищується і, при дійсній необхідності застосування антибіотиків, ефект, який ними надається значно знизиться або вони не подіють зовсім.

Часто кашель виникає у дітей через те, що слиз з носа дратує голосові зв’язки.

Тому обов’язково звертайтеся до лікаря в разі застуди у дитини, особливо маленької. Тільки за призначенням лікаря, під наглядом лікаря давайте малюкові ліки. Уважно читайте інструкцію, виконайте всі вказівкам, якщо лікар не давав інших вказівок. Слідкуйте за реакцією дитини на препарати і обов’язково повідомляйте вашому педіатра, якщо є побічні ефекти або алергічні реакції.