Застуда у дітей

Таке захворювання, мабуть, дуже чатсо буває як у дітей, так і у дорослих. І якщо для останніх це зайвий привід не ходити на роботу, то для малюка це серйозна проблема. Застуда чи, як ще називають, ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) сама по собі не так небезпечна, але у дітей дуже часто, особливо при відсутності адекватного лікування, може привести до ускладнень у вигляді отиту, ангіни або бронхіту і навіть пневмонії. Це пов’язано з тим, що у дітей до шести — семи років імунітет ще не сформований. Тому під час застуди значні сили організму дитини витрачаються на боротьбу з нею, а опортуністичні збудники (умовно-патогенні бактерії і віруси, які при звичайних умовах захворювань не викликають) активуються ініціюючи вище описані ускладнення.

zastuda-u-dtey_881Причиною застуди є багато різновидів вірусів. Тому лікування необхідно починати з противірусних препаратів. Їх зараз безліч. Важливо знати, що вірус — це внутрішньоклітинний паразит. Вбити його, як це роблять антибіотики з бактеріями, неможливо. Всі препарати антивірусної спрямованості стимулюють підвищення імунітету конкретно проти вірусів, і з хворобою бореться тільки сам організм.

Дотримання правильного питного режиму при хвороби — це запорука швидкого одужання. Пити дитині потрібно дуже багато. Куплені соки і мінеральну воду краще не давати. Зробіть морс з будь-яких ягод або зваріть компот. Показником того, що дитина насичена рідиною, є почастішання сечовипускання. Не зайвим буде і додавання вітаміну С, він стимулює імунітет.

В якості допоміжного лікування необхідно використовувати протикашльові засоби або навіть муколітики. Місцеві антисептики (аерозолі для обробки порожнини рота), назальні краплі різної спрямованості (для лікування безпосередньо риніту і для полегшення носового дихання). При підвищенні температури тіла понад 38 градусів застосовують жарознижуючі засоби.

Для грамотного підбору препаратів потрібно проконсультуватися з лікарем, адже враховується абсолютно все: і вік, і стадія захворювання, і наявність протипоказань до того чи іншого препарату. А самолікування може дуже згубне позначитися на дитині.

На закінчення важливо відзначити, що грамотний догляд за хворою дитиною, мабуть, найважливіший компонент лікування. Тепло і турбота батьків піднімуть на ноги навіть тяжко хвору дитину.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ!!!