Застуда на губах: герпес. Частина 2

Розрізняють два типи вірусу герпесу. Лихоманка на губах – приклад першого типу. Другий тип – це генітальний герпес. Проте останнім часом, у зв’язку з зростанням сексуальної освіченості, ці два типи часто переплітаються. Тому лікарі рекомендують під час загострення герпесу утримуватися від сексу. Ще слід утримуватися від відвідування сауни, лазні та басейну.

article_2085_ce86c30189e5ca5273552ba4b31a15d41314891667До речі, носій губного герпесу може сам себе «нагородити» і генітальним, примудрившись після дотику до бульбашок на губах доторкнутися до своїх геніталій. Тому в період гострого перебігу захворювання інфікований повинен ретельно стежити за чистотою власних рук і дотримуватися деяких правил, щоб убезпечити оточуючих. Справа в тому, що вірус герпесу може передаватися не тільки при статевому контакті, але і через поцілунки, спільний посуд, рушники, постільну білизну, косметику, а також повітряно-крапельним шляхом і навіть (дуже рідко) через рукостискання. Легко зрозуміти, чого робити не варто.

Особливо небезпечний цей вірус для вагітних жінок. Він може спровокувати викидень або призвести до зараження дитини. Тому під час вагітності потрібно обов’язково пройти тест на цитомегаловірус. А якщо виявилося захворювання у одного члена сім’ї, всім іншим (навіть маленьким дітям) теж слід перевіритися.

Лікарі настійно радять не недооцінювати небезпеку цього захворювання. Вірус простого герпесу дуже часто супроводжує хворих на СНІД, провокуючи їх смерть, а за деякими припущеннями, пов’язаний з онкологічними захворюваннями і синдромом хронічної втоми.