Застуда, грип: симптоми, причини та лікування

Це запальні захворювання верхніх дихальних шляхів. Найчастіше викликаються вірусами при контакті з хворою людиною. Як правило, дані захворювання супроводжуються підвищеною температурою та головним болем. Симптоми поступово посилюється, тривають зазвичай 5-10 днів. Інфікуються найчастіше маленькі діти, люди похилого віку, особи зі зниженим імунітетом.
Без названия (92)Симптоми

Застуда з’являється поступово протягом 1-2 днів після контакту з інфікованою людиною. Зазвичай все починається з болю в горлі. Іншими симптомами застуди та грипу є кашель, лихоманка, головний біль та втома.

Причини 

Грип має раптовий початок. Поява симптомів нагадує звичайну застуду. Щоб не підхопити застуду, необхідно тепло одягатися, але при цьому так, щоб не потіти.

Кашель, головні болі, нежить при грипі супроводжуються високою температурою і лихоманкою, болем в м’язах і суглобах. При грипі необхідно дотримуватися постільного режиму. При тривалості симптомів довше двох днів і погіршенні загального стану здоров’я необхідно терміново звернутися до лікаря.

Лікування 

Грип — це вірусне захворювання. Метою противірусних препаратів є підтримка організму для боротьби з вірусом.

Основою лікування є постільний режим і лікування симптомів. Використовують препарати для зниження температури, послаблення кашлю, зменшення набряку в носі і горлі. Для зняття запальних симптомів призначають антигістамінні препарати. З метою профілактики грипу в медичних установах проводиться вакцинація. Також можна використовувати полівітамінні препарати і харчові добавки для підтримки імунітету.

Природні і додаткові процедури

Трав’яні чаї з ехінацеєю, мед, дієта багата на вітамін С — все це використовується для профілактики застуди та грипу. Перед сном бажано випивати склянку теплого молока з медом.