Застосування стовбурових клітин для лікування спадкових недуг та онкології

Певні генетичні та онкологічні захворювання на даний момент результативно лікуються шляхом введення унікальних стовбурових клітин в організм. Такий спосіб також відомий, як трансплантація кісткового мозку. Таким чином кровотворні клітини людини змінюються здоровими стовбуровими клітинами за допомогою заміни крові.

Трансплантация стволовых клеток при рассеянном склерозе в ведущей клинике СингапураЗ стовбурових клітин утворюються будь-які типи кров’яних тілець:

 

  • еритроцити — переносять кисень;
  • лейкоцити — ведуть боротьбу з різними інфекціями;
  • тромбоцити — сприяють згортанню крові і відновленню пошкоджень.

Беручи до уваги такий момент, що клітини обмежень в розподілі не мають, щоб отримати в результаті необхідну кількість здорових клітин, вводити їх слід трохи. Це дає можливості повного відновлення організму, робота якого була порушена використанням хіміотерапії, променевої терапії. Пересаджені через катетер методом простого переливання клітини розмножуються, утворюють молоді кров’яні тільця.

Беруть стовбурові клітини з периферичної крові або кісткового мозку донора або хворого, або з пуповинної крові, взятої протягом пологів.

Стовбурові клітини пацієнта використовуються в аутологічній пересадці при терапії різноманітних ракових захворювань. Стовбурові клітини забираються завчасно, їх заморожують, а потім вводять назад. За допомогою цієї процедури стало можна відносно безпечно використовувати хіміотерапію в значних дозах, що дозволяє продуктивно боротися з раком. В результаті здійснюється аутологічна трансплантація, яка нормалізує кров, не порушує імунну систему, не викликаючи відторгнення чужих клітин.

Стовбурові клітини, які беруться у донорів пересаджуються хворому при алогенних трансплантаціях, необхідних для людей, які страждають такими захворюваннями як лейкоз, алластична анемія і складними спадковими захворюваннями. Донорський матеріал береться у донорів-родичів, або у спеціально підібраного донора. Суть операції в тому, щоб кровоносна система замінилася донорською. У підсумку ефективно можна лікувати хвороби крові.

Також з метою отримання біологічних матеріалів беруть кров з пуповини, що містить безліч стовбурових клітин. Вони беруться з пуповини і плаценти при пологах. Клітини поміщаються в особливий банк з метою зберігання. Перед заморожуванням кров аналізують, встановлюється для кого можуть підійти клітини. У разі якщо порівняти клітини з пуповини з клітинами зрілого донора, використання клітин з пуповини новонародженого малюка зменшує шанси такого ускладнення, як відторгнення клітин господарем. Проте, як правило, приживлення нових клітин проходить досить складно і потребує постійного спостереження медиків.

Пересадки кровотворних стовбурних клітин дозволили зберегти життя багатьом людям, але вони несуть з собою значний ризик. Після процедур у хворого слабкий імунітет, що говорить про велику ймовірність зловити ту чи іншу інфекцію. До того ж, стовбурові клітини від донора можуть відторгатися організмом. З цієї причини процедура здійснюється лише в тих обставинах, коли обійтися без цього немає можливості.