Застосування канделябрів в сучасному інтер’єрі

На даний момент дуже часто для оформлення приміщення і додання йому особливої атмосфери застосовують канделябри і свічники. Історія їх появи йде далеко в минуле, а їх створення пов’язано з появою свічок. Найбільшою популярністю вони користувалися в середні віки в якості чудової прикраси інтер’єру. Епоха Відродження наділила свічники пишним оздобленням, їх стали прикрашати різними фігурками, орнаментами і рослинами. У різний час такий предмет інтер’єру виготовляли з різного матеріалу, це могло бути: срібло, бронза, олово, залізо і навіть фарфор.

dc22c7a1157485b02254ea40cb81d986--gold-dipped-carafeПри використанні свічників за обіднім столом бажано вибирати невисокі варіанти. Це дозволить гостям добре бачити обличчя один одного. Канделябри можуть бути як настільними (камінними), так і настінними. Останній вид практично не використовується або використовується в рідкісних випадках, так як при їх застосуванні на стінах можуть залишатися сліди від нагару.

Різновиди канделябрів

Основні відмінності свічників один від одного полягають в матеріалі виготовлення, а також в стильовому оформленні.

За матеріалом виготовлення канделябри поділяються на:

 

  • Виготовлені з кришталю або скла. Такі свічники виглядають дуже урочисто і підходять для прикраси святкового столу. Догляд за виробом нескладний: канделябр промивають в трохи теплій воді і потім протирають м’якою ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті. Така обробка додасть виробу додаткове сяйво. Для виготовлення скляних канделябрів часто використовують кольорове скло. Такі свічники здатні стати прикрасою будь-якого інтер’єру.
  • Виконані з кераміки або фарфору. Як правило, такі вироби застосовуються для декорування простіших інтер’єрних рішень. У більшості випадків такі вироби мають розпис або орнамент. Порцелянові вироби вимагають ретельного догляду — їх потрібно акуратно промивати в холодній воді і ретельно витирати ганчіркою. Канделябри з кераміки досить обтирати ганчіркою, також вони добре переносять миття в посудомийній машині.
  • Металеві. Такі свічники можуть бути олов’яними, срібними, бронзовими, латунними і т. д. Дані канделябри вимагають гарного догляду. Сталеві вироби можна мити засобами для миття посуду, подсвечники и канделябры из бронзы чистять зубним порошком або пастою, а срібні промивають в мильному розчині і потім обробляють розчином аміаку. Також для очищення металевих свічників можна використовувати спеціальні склади, призначені для догляду за ювелірними виробами.

Поради щодо вибору канделябрів

Правильно підібраний свічник здатний прикрасити собою приміщення навіть в тому випадку, якщо в ньому відсутні свічки. Якщо інтер’єр витриманий в класичному стилі, то ідеальним варіантом в цьому випадку буде канделябр, виконаний з бронзи. Для стилів ампір і арт-декор можна використовувати кришталеві свічники. А в приміщенні в стилі бароко гармонійно впишеться канделябр з фігурками тварин, людей і різними зображеннями рослин. У стилях прованс і кантрі бажано використовувати керамічний підсвічник.

Пишним і багатим приміщенням в стилі бохо підійдуть канделябри з вставками зі скла або повністю скляні. Додатково їх можна прикрасити бахромою, кришталевими підвісками або оксамитом. Особливу красу приміщенню додадуть свічники з різнокольорового скла, виконані в основному тоні приміщення. У сучасних приміщеннях актуальними будуть канделябри яскравих кольорів з лаконічним дизайном.

І наостанок, варто врахувати, що безліч дрібних предметів і деталей роблять кімнату захаращеною, тому найкраще віддати перевагу одному великому канделябру, ніж безлічі дрібних.