Заспокійливі засоби для дітей

Від батьків часто надходять скарги на те, що дитина не може заснути ввечері. Найчастіше це пов’язано з сильним збудженням малюка, це властиво невропатичним дітям. Медики рекомендують, щоб ввечері вдома було тихо, а для малюка краще вибирати тихі і спокійні ігри, читання казок вголос.

bespokojnyj-rebenok_1Щовечірній ритуал відходу до сну добре допоможе дитині заспокоїтися. Наприклад, кожен вечір в один і той же час приймайте ванну з малюком. Якщо дитину щось турбує, відкладіть всі справи, обійміть малюка і поговоріть. Ваша турбота і ніжність витіснять з пам’яті дитини всі погані враження дня.

Дуже неспокійній дитині дають перед сном настій валеріани, приготований так: 1 столову ложку подрібнених коренів залити 1 склянкою холодної кип’яченої води, настояти 6-8 годин і процідити.

Цей настій дають пити по 1 чайній ложці 3 рази в день.

А більш сильні лікарські препарати застосовують тільки за призначенням лікаря.

Дуже часто малюки не можуть заснути через те, що у них болить животик або ріжуться зубки. У таких випадках прекрасним заспокійливим засобом буде подушечка, наповнена хмелем і ромашкою аптечною.

Перед сном діткам можна прийняти теплу ванну з додаванням невеликої кількості настойки валеріани, воду для ванни потрібно зробити теплою, але не гарячою, а час прийому ванни строго 10-12 хвилин, так як більш тривале прийняття такої ванни може відлякати сон.

Якщо малюк прокинувся вночі, його потрібно заспокоїти, перевірити, чи укритий він, можна дати трохи попити або посадити на горщик, приголубити.

Якщо малюк плаче – візьміть його на руки, покачайте його і побудьте з ним, поки він не заспокоїться і не засне.

Іноді діти прокидаються і біжать до батьків у ліжко. Щоб не привчати дитину до цього, краще відразу самій підходити до малюка, як тільки він заплаче.

Деякі діти вночі кричать, розмовляють, сідають, встають і навіть ходять, не прокидаючись, як «сновиди». Це часто трапляється з легкозбудливими дітьми, день яких сповнений вражень.

Подібні ходіння трапляються в певні години або дні, рекомендується звертатися в таких випадках до невропатолога.