Засмагаємо правильно

Для всіх любителів засмаги неминучим є фотостаріння. Що ж це таке? Фотостарінням називається зміна шкіри під впливом ультрафіолету, результатом такої зміни є зморшки, пігментні плями, жовтий колір обличчя, шкіра стає тоншою, дуже сухою, на шкірі з’являються плями коричневого кольору. Фотостарінню також піддається і молода шкіра.

973225

Чи можна уникнути такої неприємності? Звичайно можна, потрібно лише знати про деякі нюанси засмаги. Для початку ми розповімо вам докладніше про ультрафіолетове випромінювання (далі УФ-випромінювання).

УФ-випромінювання ділять на три види: УФ-С, УФ-В і УФ-А-промені. Їх ділять за принципом різниці в довжині хвиль. УФ-С-випромінювання практично все поглинається озоновим шаром землі і не несе ніякої шкоди. Але з УФ-В променями не все так просто. Саме вони є причиною опіку в більшості випадків, хоча в дерму вони не проникають на відміну від УФ-А випромінювання. Від нього не може захистити навіть скло і проникає воно глибоко в дерму. У невеликих кількостях енергія сонця навіть корисна, саме вона забезпечує наш організм синтезом вітаміну D, серотоніну. Але велика кількість може привести до фотостаріння, ракових пухлин і до опіків. Щоб такого з вами не сталося просто потрібно розраховувати час перебування на сонці і кількість його потрапляння на шкіру.

При впливі променів сонця на шкіру її клітини починають посилено ділитися, наша шкіра стає щільнішою. Але коли ми знаходимося на сонці більше ніж належить, захисні механізми організму не справляються з таким навантаженням і на шкірі утворюються опіки.

Фотостаріння викликано тривалим перебуванням на сонці. На шкірі утворюються зморшки, пігментні плями. Але не варто занадто лякатися, на відміну від вікового старіння фотостаріння можна уникнути або припинити. За допомогою косметичних засобів і процедур можна прибрати зморшки, плями на шкірі і т. д.

Для того, щоб з вами не сталося нічого такого, що зіпсує ваш зовнішній вигляд вам необхідно йдучи на пляж обов’язково брати сонцезахисні засоби, намагайтеся засмагати недовго і бажано в тіні. Користуйтеся для відкритих ділянок тіла зволожуючими засобами. Підбирати захисні засоби потрібно теж правильно, щоб не завдати шкоди шкірі. Скористайтеся порадами косметологів, правильно визначте ваш тип шкіри. Сонце може бути нашим найкращим другом, просто потрібно дотримуватися деяких правил.