Зарядний пристрій для смартфона: вибираємо правильно

На сьогоднішній день практично всі зарядні пристрої для смартфонів універсальні по частині підключення. Справа в тому, що переважна більшість смартфонів мають роз’єм microUSB. Виняток — лише iPhone. Але чи означає це, що можна не замислюватися і купувати для свого смартфона абсолютно будь-яку зарядку, орієнтуючись тільки на тип роз’єму? Давайте розбиратися.

VIDOjnMLptЯк правило, всі USB-конектори, які вам вдасться знайти в продажу, розраховані на напругу 5 В. Отже, ніяких проблем з підключенням їх через micro USB-роз’єм до ваших пристроїв не буде. Смартфон не займеться і не задимиться, техніка безпеки не буде порушена. Придбати кабелі для зарядки телефону ви можете вот тут вже зараз.

Але ось сила струму може бути різною. І це потрібно враховувати тим, хто, наприклад, купує зарядні пристрої та usb-кабелі оптом для своєї торгової точки. В даному випадку потрібно взяти зарядні пристрої різних типів, а також бути готовим пояснити покупцеві різницю. Але оскільки не всі продавці в курсі і готові вдаватися в нюанси, не завадить і самому знати, яка ж зарядка потрібна конкретно вашому гаджету.

Сила струму вимірюється в амперах (А). Зазвичай блоки живлення маркуються позначкою 2А або 1А. Можливі проміжні варіанти на кшталт 1,2А. Раніше правила були такими: для смартфонів використовувалися зарядки з силою струму порядку 1А, а для планшетів — 2А. Це пояснюється відмінністю в ємності батареї. Сьогодні ситуація вже не така однозначна — смартфони сильно наростили ємність своїх акумуляторів за останні роки.

В результаті варто орієнтуватися на комплектний зарядний пристрій, і купувати варіант з таким же значенням сили струму. Найчастіше акумулятори ємністю до 1500-2000 заряджаються силою струму в 1А або 1,5А. Більш місткі батареї потребують вже підзарядки з силою струму 2А.

З іншого боку, не станеться трагедії, якщо іноді ви будете порушувати це правило. При зарядці ємного акумулятора зарядним пристроєм на 1А процес зарядки відбуватиметься повільніше, ніж зазвичай. Якщо ж ви використовуєте зарядний пристрій на 2А з акумулятором невеликої ємності, трагедії теж не трапиться. Вбудований контролер заряду повинен подавати на акумулятор необхідну силу струму. І все ж, щоб процес зарядки був максимально комфортним, а акумулятор прослужив довго, рекомендуємо вибирати зарядні пристрої з оглядкою на параметр сили струму.