Замучив тиск? Їжте ківі!

Самостійно боротися з підвищеним артеріальним тиском вам допоможе «доктор в зеленому ворсистому халаті» — ківі. Про це говорять практично всі фахівці з Норвегії. Було встановлено, що ківі дуже корисний екзотичний фрукт, причому досить смачний. У певних кількостях він виводить зайву рідину з організму і знижує тиск.

Без названия (3)Та й його регулярне вживання веде до того, що гіпертонія назавжди перестає вам мучити, особливо у вечірні години, коли навантаження на всі органи досить велике.

Норвезькі вчені розповіли про цей феномен на конференції вчених, що займаються проблемами серця, причому фрукт, відмінна риса якого і є та сама пухнаста шкурка, який вживається 3 рази в день по 2-3 штуки за раз, знижує артеріальний тиск так, що можна в космос летіти.

Якщо гіпертонія визнана вбивцею номер один, то ризик розвитку серцевої недостатності у людей, старше 30 років, зводиться практично до нуля. 8 тижнів вчені стежили за станом здоров’я своїх пацієнтів, яким було прописано певне харчування, куди входили і м’які плоди ківі.

Ті, хто переступив 55-річний рубіж, перестали скаржитися на тахікардію, однак, волонтери, які відмовилися від ківі, але замінили його яблуком, свій стан здоров’я не поліпшили. Зате любителі зеленого ківі, які страждають на гіпертонію, знизили свій тиск на 3,6 мм. Нижній показник діастолічного тиску так само виявився набагато нижчим, але це скоріше наслідок, ніж постійний рівень.

Виявляється, ківі містить лютеїн, причому його в 4 рази більше, ніж в будь-якому зеленому фрукті. До того ж саме лютеїн має яскраво вираженими антиокислювальні властивості. До того ж ківі — це джерело вітаміну С, причому запаси його довгий час не вичерпуються навіть у в’ялених і висушених природним шляхом плодах.