Загартування для малюків: поради батькам

Більшість сучасних батьків виховують своїх дітей в тепличних умовах. Не дивно, що, потрапивши в дитячий садок, такі діти дуже часто підхоплюють ГРВІ. Тому мамам рекомендується ще до того, як малюк почне ходити в садок, задуматися про його загартування.
images (31)

Фахівці рекомендують почати батькам гартуватися разом з малюками. За компанію з мамою і татом малюк погоджується робити що завгодно. Але не потрібно відразу звертатися до екстрених заходів. Почати правильніше з умивання обличчя, рук і шиї водою, трохи прохолоднішою, ніж зазвичай. Кожен день температуру води потрібно знижувати на один градус. Це благотворно позначиться на імунітеті дитини.

Коли холодні вмивання увійдуть у звичку, можна буде перейти до обтирання. Для цього потрібно після теплого душу обтирати тіло рушником, змоченим у холодну воду. Найкраще цю процедуру робити вранці, оскільки вона добре бадьорить. Якщо дитині буде холодно після обтирання (таке буває спочатку), її можна знову полити теплою водичкою або розтерти сухим рушником.

Уже з однорічного віку можна практикувати обливання прохолодною водою. Але починати рекомендується лише після того, як малюк звикне до обтирань. Перше обливання слід виконувати водою не холодніше 36 градусів. Раз в 10 днів температуру води потрібно знижувати до тих пір, поки вона не буде мати 23 градуси.

Загартовуватися можна і на вулиці. Під час прогулянок потрібно одягати дитину не надто тепло, адже вона на вулиці активно рухається. Не можна, щоб малюк потів. Гуляти з дитиною педіатри рекомендують вранці і ввечері. Прогулянки перед сном допомагають дітям міцніше спати.

Влітку малюкам потрібно дозволяти бігати босоніж. Головне, щоб він робив це на майданчиках, де немає ніяких гострих предметів.

Відмінним способом загартування як для дітей, так і для дорослих є плавання в басейні. Головне, щоб перед виходом на вулицю після плавання малюк встиг гарненько висохнути.