Загартовування водою

Купання і обливання — це джерело бадьорості і здоров’я. Це доступний для всіх метод загартовування.

 

 

Холодна вода звужує судини шкіри. За рахунок звуження і розширення судин в головний мозок надходить більше поживних речовин і кисню. Холодна вода підсилює вентиляцію легенів, краще працює діафрагма, поліпшується обмін речовин. Холодна вода тренує наше тіло, привчає до холоду, змушує захисні сили організму завжди бути в бойовій готовності за будь-яких несприятливих умовах навколишнього середовища.

 

 

zakalivanie-vodoy-300x225

Починати загартовуватися водою треба поступово. Можна почати з обливання ніг, полоскання горла холодною водою вранці або ввечері. Цьому треба відвести 1 — 2 хвилини, температуру води знижувати поступово. Приблизно через 2 місяці можна довести час загартовування до 2 хвилин. Головне — поступовість.

 

 

Обтирання тіла, як метод загартовування. Для нього використовується вологий рушник. Починати рухи треба з рук, піднімаючись до шиї, грудей, спини, потім до ніг. На животі рухи повинні бути круговими за годинниковою стрілкою. Для початку процедур підійде вода кімнатної температури, але поступово за 3 тижні доводимо воду до 10 градусів. Звикнувши, можна перейти до обливання з душу. Добре для цієї процедури використовувати контрастний душ.

 

 

Відмінні результати можна отримати у відкритих водоймах. Починати загартовуватися треба влітку, відвідуючи водойма 3 рази на тиждень. У воді треба бути активним, енергійним, це забезпечить нормальну температуру тіла. Час перебування у воді залежить від погоди, температури води, стану здоров’я. Після плавання треба добре розтерти рушником шкіру , зробити фізичні вправи до відчуття приємного тепла. Практика і сталість занять допоможуть розпочати зимове плавання.

 

 

Моржування, або зимове плавання відмінне тренування організму. Підходити до нього треба поступово і проводитися воно повинно організовано в групі зимового плавання в спеціально обладнаних місцях.

 

 

Пам’ятайте, що вода — це еліксир життя і користуватися ним треба розумно.