Загальний аналіз крові: дані про процедуру

При зверненні до терапевта з будь-якими скаргами, першими дослідженнями, які запропонує пройти пацієнтові лікар, стануть загальні аналізи сечі або крові. Загальний аналіз крові проводиться у всіх лікарнях і дозволяє діагностувати багато хвороб. У крові міститься дуже багато компонентів, кількісні показники яких можуть розповісти, що не так в організмі і, як з цим боротися.

priem-analizov (1)Що допомагає визначити?

Здача аналізу в клініці дозволяє з’ясувати і уточнити такі моменти:

• Яким є загальний функціональний стан організму пацієнта;

• Якою є природа патологічного процесу в організмі;

• Чи є у пацієнта анемія;

• Визначення тяжкості патологій;

• Проведення контролю ефективності використовуваної терапії при лікуванні;

• Активний контроль розвитку патологічних процесів.

Щоб отримати від загального аналізу крові максимум достовірності, варто грамотно підготуватися до проведення процедури. На передодні здачі аналізу, потрібно відкоригувати раціон, виключити надмірні фізичні та емоційні навантаження, прийняти до уваги всі зміни гормонального фону, а також погодні умови. Приймати ліки, алкоголь, спеції, шкідливу їжу перед аналізом не варто, щоб результати були точними і достовірними. Їсти перед процедурою також не можна — це необхідно для реальної оцінки стану пацієнта.

Нюанси проведення аналізу

На точність отриманих результатів впливає багато чинників. Основними з них є такі, як тривалість процедури, присутність контакту крові з навколишнім середовищем, руйнування еритроцитів і згортання крові в голці.

Процедура дуже проста, але не зовсім приємна. Для виконання процедури, людині потрібно попередньо дотримуватися рекомендацій лікаря, потім прийти в клініку, звернутися до медсестри, щоб вона провела забір, пройти процедуру, після чого можна вирушати додому. Результати дослідження отримає лікар, а розшифрувавши їх, він розповість пацієнтові, як діяти далі. Перед аналізом варто дотримуватися кожної з рекомендацій медиків, оскільки саме від цього буде залежати точність і правильність отриманих результатів.