Забуті рослини

Дім — це місце, де ви відпочиваєте, забуваючи хоча б на деякий час про суєту повсякденного життя. Тому тут хочеться бачити затишок і красу, а створити їх допомагають кімнатні рослини. Зараз в моді різноманітні тропічні рослини, що радують пишною зеленню і дивовижними формами. Але гірка правда полягає в тому, що зовнішній вигляд рослин на красивих фото або в магазині і тих, що вже кілька років живуть у вас вдома, дещо відрізняється. Тропічні рослини і клімату вимагають відповідного — високу вологість, хороші добрива, прохолодний період спокою. Чи варто витрачати на це сили і засоби? Може, краще звернутися до «бабусиної» герані?

20288_Survivor_Salmon-Senta_enlxn_enlГерані сьогодні майже не використовуються для домашнього інтер’єру, і абсолютно марно. Ці рослини невибагливі, а нові сорти радують цікавим листям і величезними махровими суцвіттями всіх відтінків червоного і білого. Герані можна висаджувати в саму звичайну садову землю, яка продається в будь-якому господарському магазині, їх не треба постійно обприскувати, вони майже не схильні до хвороб. Більш того, листя герані виробляють особливі речовини, які знезаражують повітря і відлякують комах.

До речі, на сайті dobrodar.com.ua ви можете замовити різноманітні саджанці та насіння рослин за вигідними цінами.

Догляд за геранями дуже простий. Через те, що стебло цих рослин швидко стає деревним і втрачає листя, щороку рослину треба коротко обрізати — тоді численні бічні гілочки створять гарний акуратний кущик. Обрізка робиться навесні, як тільки на рослині почнуть з’являтися нові бруньки. Приблизно раз в п’ять років герань краще повністю оновлювати — тобто вирощувати новий кущ з обрізаних гілок. Вони легко вкорінюються, навіть в період цвітіння, тому їх можна просто прикопати в новий горщик. В загальному, обрізка і оновлення — це головне, що вимагає герань. Полив раз в два дні, удобрювати гумусом і прибирання засохлого листя — і у вас прекрасна рослина. А можна створити цілу композицію, посадивши в більший горщик або ящик кілька видів гераней. Така домашня клумба затьмарить багато тропічних рослин.