З якого віку необхідна консультація гінеколога?

Ми досить часто замислюємося про те, з якого віку необхідно вести дитину до гінеколога. Фахівці рекомендують вперше познайомитися з гінекологом якомога раніше, щоб в подальшому можна було запобігти серйозним проблемам.

 

 

Однак може виникнути маса додаткових моментів, які не можна залишати без уваги.

1337754023_167931

 

 

• Навіщо занадто юну дівчинку вести до гінеколога? Все це тому, що навіть у дівчаток в статевих органах може виникнути якийсь запальний процес, який краще запобігти відразу.

 

 

• Згідно зі статистикою 15-25% дівчаток страждають різними гінекологічними хворобами. І лікування, як відомо, краще починати раніше, інакше в подальшому можуть виникнути серйозніші проблеми.

 

 

• В якому віці вперше потрібно вирушати до гінеколога? Найперший огляд повинен проводитися ще в пологовому будинку при ідентифікації статі малюка. І з того часу потрібно проходити обов’язкові огляди: під час вступу до школи, другий раз у віці 11-12 років, оскільки в даний період часто з’являється перша менструація.

 

 

• Після 14 років дівчинка хоча б 1 раз на рік повинна відвідувати гінеколога. У разі прояву хворобливих відчуттів, скарг відвідувати лікаря потрібно частіше.

 

 

• Які можуть бути причини для огляду гінеколога? Головна причина, яка викликає підозру, — затримка менструації. Друга — різні виділення з піхви (це небезпечно не тільки для підлітків, але і для дівчаток більш раннього віку). Також при зростанні молочних залоз і виникненні волосатості, що має на увазі собою раннє статеве дозрівання, яке, швидше за все, пов’язано з серйозними порушеннями, які вимагають невідкладного лікування. Варто пам’ятати про те, що менструація вважається нормальною, якщо повторюється через 21-32 дня з тривалістю до 7 днів.

 

 

• Сильні болі під час менструації. Багато хто вважає, що біль при менструації — це цілком нормальне явище, але лікарі кажуть про зворотне. Швидше за все, це ознака гінекологічного захворювання. І про яке захворювання йде мова, може з’ясувати тільки фахівець.