З якими проблемами стикаються жінки при геморої?

Однією з найбільш неприємних і хворобливих недуг є геморой, якому піддаються люди, які ведуть малоактивний спосіб життя. Постійний застій крові в малому тазі утворює випинання стінок анальних вен. Через це виникають вузлики і шишки. За умов стрімкого розвитку захворювання дані утворення можуть вискакувати назовні і приносити жахливий дискомфорт пацієнту. 

68111958У жінок геморой розвивається з кількох причин, як загальних, так і специфічних тільки для них:

• Підняття тягарів. Регулярні заняття бодибілдингом або підняття важких пакетів сприяють наростанню внутрішньочеревного тиску, який перерозподіляє кров неправильно. Через це вени аноректальної області переповнюються і розтягуються.
• Запори. Неправильне харчування або стреси викликають неможливість нормально сходити в туалет. При запорах жінка тужиться і підвищує тиск на венозні стінки аноректальної області.
• Вагітність і пологи. Найчастіше геморой у жінок з’являється під час вагітності. Плід, який росте здавлює вени тазу, здійснює високий тиск на дану область. Через це стрімко з’являються шишки.
• Менструації. У період місячних малий таз переповнений кров’ю, як і його судини. Через це на вени здійснюється більший тиск, під яким вони розтягуються.
• Хвороби сечостатевої системи. Запальні процеси в малому тазу призводять до рясного кровопостачання даної області, що також здійснює великі навантаження на вени.

Симптоми наростають поступово: спочатку відчувається легкий дискомфорт при походах в туалет. Можуть з’явитися свербіж і печіння в області ануса. Далі ці відчуття переслідують постійно, з’являються кровотечі. При випаданні вузликів назовні жінка відчуває нестерпні болі при походах в туалет. Під час хвороби жінка стикається з безліччю проблем і обмежень:

 
• В першу чергу — це походи в туалет, які при загостреннях стають дуже хворобливими. Тепер неможливо нормально здійснити акт дефекації. Багато жінок починають користуватися знеболюючими препаратами.
• На фізичну активність накладається безліч обмежень. Лікарі забороняють займатися важкою атлетикою, альпінізмом, кінним спортом.
• Також ставляться жорсткі обмеження на стягуючі пояси і процедури, які підвищують внутрішньочеревний тиск. Сюди ж можна віднести бодіфлекс та інші дихальні вправи.
• Жінка з гемороєм повинна дотримуватися строгого раціону, але при цьому дієта повинна бути щадною для організму. Не можна займатися монохарчуванням і збільшувати відсоток білка, так як він може привести до запорів.
• Жінки з зайвою вагою відчувають особливий дискомфорт, так як він тисне на живіт і тазову область. Лікарі рекомендують поступово її знижувати, щоб нормалізувати стан.