Японська лазня

Японія – це країна термальних джерел. Тому в цій країні віддається перевага не гарячому пару і не гарячому повітрю, а саме гарячій воді. Японська лазня (сенто) – це громадська лазня, яка використовується місцевим населенням не тільки для очищення тіла. У такій лазні зустрічаються і відпочивають однодумці і друзі. Процес розслаблення в японській лазні відбувається в басейні з водою, нагрітою до 50 градусів. Усередині басейну знаходяться лавки, на яких сидять відвідувачі, занурені у воду по груди.

Між іншим, на сайті vsebani.com.ua ви можете знайти практично всі бані вашого міста.

Нижче опускатися в воду не слід, щоб уникнути зайвого навантаження на серце. Перед зануренням в басейн слід прийняти гарячий душ або обдатися гарячою водою. На голову слід одягнути змочену холодною водою шапочку. У басейні слід перебувати не більше п’ятнадцяти хвилин. В основному у такій лазні знаходяться два басейни, в одному з яких вода прохолодніша. Ефект зміни температур володіє властивостями лімфодренажу. Коли тіло досить підігріте, слід обмотатися простирадлом. Якщо ви бажаєте схуднути, то вам слід обмотати тіло теплою ковдрою і пропотіти на лежаку. Після того як ви достатньо пропотіли слід витерти тіло насухо і прогулятися на свіжому повітрі.

В Японії дуже популярні домашні ванни або лазні – фуро. Для японців це не просто ванна – це ритуал розслаблення і нагрівання тіла.

По суті фуро являє собою дерев’яний ящик чи бочку з різних порід дерева: модрина, дуб, кедр. Довжина – 1,4 м, ширина – 1 м, глибина – 81 см. У ємність занурюється спеціальна піч, яка нагріває воду до 50 градусів. У воду для купання додають мандаринову або апельсинову кірку і ароматичні солі з термальних джерел. У фуро слід занурюватися по плечі. Японці вважають, що така лазня очищає не тільки тіло, але і душу.

Японська лазня отримала визнання за свої властивості. Жарким літом – вона допомагає розслабитися, а холодною зимою – зігрітися.