Яловичина: її корисні властивості і особливості

Яловичина в даний час — це один з найпопулярніших видів м’яса, яке пропонується ринком. Воно являє собою м’ясо від великої рогатої худоби, зазвичай корови. Таке м’ясо має прекрасні смакові якості, високий рівень поживності, а також чудовий аромат. При всіх цих якостях яловичина вважається дієтичним м’ясом.
information_items_24964

Основна властивість яловичини — це вміст натурального білка, який сприяє насиченню наших клітин киснем. Плюс до цього, людським організмом білки, які містяться в яловичині, засвоюються краще за всі інші. Найбільше білка міститься у вирізці. Вирізка являє собою саму м’яку частину туші — вважається м’ясом самого вищого сорту. Подібні білки відіграють найважливішу роль в нашому раціоні.

У яловичині також міститься максимально можлива кількість заліза. На мінімальному рівні яловичина містить жир. Примітно, що навіть курка поступається яловичині за цим показником.

До речі, мясо говядины от myastoriya.com.ua відрізняється чудовими смаковими властивостями, а придбати його ви можете за вигідними цінами.

За калорійністю яловичина має показник в 192 кілокалорії. У 100 грамах яловичини міститься: жирів — 12 грам; білків — 19 грам; води — 67 грам; золи — 2 грами. Можна виділити відсутність вуглеводів в даному м’ясі, що є дуже важливим для людей на дієті.

З вітамінів, які містяться в яловичині можна відзначити вітамін С, пантотенову кислоту, фолієву кислоту, тіамін, піридоксин, холін, ціанокобаламін, ніацин, рибофлавін, філохін.

До основних мікроелементів та макроелементів, які входять в яловичину можна виділити: магній, калій, фосфор, натрій, кальцій, цинк, залізо, мідь, марганець, селен. Також в яловичині містяться білки, що представляють собою колаген та еластин. Колаген — це засіб для побудови в нашому організмі міжсуглобних зв’язок.

Цинк, який входить до складу яловичини, потрібен людині для того, щоб підтримувати на високому рівні імунітет. Калій, магній, кальцій і натрій сприяють зміцненню кістково-м’язового апарату людини.

Тіамін вельми корисний, якщо у людини є проблеми із зором. Ніацин покращує роботу ферментативної системи нашого організму. Вітамін С сприяє зміцненню стінок кровоносних судин. Піридоксин і ціанокобаламін є найважливішими учасниками при процесах повноцінного засвоєння організмом заліза.

На більшість поживних і смакових властивості такого м’яса, як яловичина безпосередньо впливають вік і порода тварини, адже на забій можуть йти як дорослі корови, так і телята і бички. Також основні властивості, такі як колір, смак і запах, мають пряму залежність від віку, породи та статі. Плюс до цього на деякі індивідуальні властивості цього м’яса впливає і ступінь стресу, який відчуває тварина під час забою.

Відштовхуючись від сорту яловичини, м’ясо буває ніжним — це, як правило, телятина і грубим — доросла тварина. М’ясо більш молоде має ніжно-рожевий колір. Чим більше років було тварині, тим більш темним воно буде за кольором.

Вибираючи яловичину, слід дуже уважно вивчити її для того, щоб вибір виявився вірним. Зокрема, якщо Ви купуєте свіжу яловичину, то за кольором вона повинна бути від рожевого до яскраво-червоного відтінку. За структурою м’ясо повинно бути ніжно-волокнистим. Обов’язково понюхайте м’ясо. Його запах повинен бути свіжим і приємним. Також вибирайте пружну консистенцію. М’ясо має на надрізі віддавати блиском. На м’ясі повинні утворюватися при натисканні ямочки, які мають зникати через лічені секунди. Також зверніть увагу на консистенцію жиру. Вона повинна бути м’якою і мати кремовий колір. Якщо на жирі велика кількість плівок, а відтінок його темний, то можна говорити про те, що тварина була старою або ж м’ясо зберігалося дуже тривалий час.

Прийнято вважати самим смачним і корисним м’ясо від теляти або від молодої корови. В ідеалі — це м’ясо теляти, якому не більше 20-ти місяців від народження. Таке м’ясо має дуже високий рівень поживності і вельми ніжний смак. Ви захочете напевно запитати, чому телятина є найціннішим і ніжним м’ясом? Відповідь дуже проста — в цьому віці тварина вважається статевонезрілою. До 20-ти місяців теля вживає молоко корови і повноцінний корм, який передбачений для активного його розвитку. Тому телятина вважається чистим і цінних м’ясом.

Яловичину можна їсти людям абсолютно будь-якого віку. Основне показання для споживання такого м’яса — залізодефіцитна анемія, так як яловичина — це справжній постачальник гемового заліза.

Також варто сказати і про те, що яловичина — це незамінний продукт для тих, у кого дуже важливе місце в житті займає боротьба із зайвою вагою. Яловичина включається в раціони дуже багатьох дієт, адже таке м’ясо є пісним. Воно містить мінімум жиру. Також, за рахунок невисокої жирності і калорійності даного м’яса, яловичину можна їсти людям, що страждають на цукровий діабет.

Особливо важливо споживати яловичину тим людям, які ведуть активний спосіб свого життя, а саме тим, хто відвідує тренування (фітнес), для яких важливий набір якісної м’язової маси свого тіла.

Для чоловіків дуже важливо їсти м’ясо яловичини, особливо, якщо ті зайняті фізичною працею. Найбільш правильним варіантом приготування такого м’яса є відварювання. Саме відварна яловичина рекомендована людям, які перенесли серйозні травми, опіки, інфекційні та вірусні захворювання.