Яку вибрати розсувну систему для радіусної шафи-купе?

Перш ніж замовити виготовлення радісної шафи-купе, слід уважно вивчити види і особливості розсувних систем. Чому це важливо? Тому що від даної конструкції безпосередньо залежить коректність роботи шафи і термін її служби. Неякісна система ускладнить процес відкривання/закривання дверей і скоротить практично вдвічі період експлуатації меблів.

shafa1Які види розсувних систем виготовляють для радіусних шаф-купе? Як вони класифікуються і що краще вибрати за цим посиланням raumplus.ua/razdvizhnye-sistemy  — читайте далі в статті.

Класифікація розсувних конструкцій для радіусних шаф-купе

Системи для радісних шаф-купе поділяють за: способом кріплення, матеріалом виготовлення, типом і кольором профілю. Розглянемо детальніше.

За способом кріплення:

 

  • Верхньоподвісна- стулки фіксуються до верхньої направляючої, яка, власне, і несе основне навантаження. Для запобігання розгойдування дверей в нижній частині встановлюють фіксатори.
  • Нижньоопорна — стулки кріпляться знизу.

Кожен варіант кріплення має свої переваги і недоліки. Наприклад, підвісні дверцята практично ніколи не випадають з отвору, тому вважаються більш безпечними і використовуються для виготовлення меблів в дитячу. Що стосується нижньоопорних — вони менш вибагливі у використанні, простіше монтуються і є більш міцними (але вимагають регулярного очищення нижнього профілю від сміття).

За матеріалом виготовлення:

 

  • Сталева — бюджетний варіант, що виготовляється з листової сталі і покриваються емаллю. Конструкція оснащена системою роликів і профілями напрямними. Такі конструкції дуже ненадійні, тому виробники їх практично не використовують.
  • Алюмінієва — дорожча, але і найбільш надійна конструкція. Виготовлення здійснюється з анодованого алюмінію, який не піддається корозії, служить довго, не тьмяніє з часом. Системи жорсткі і міцні, витримують великі навантаження.

Крім цього, є ще дерев’яні та комбіновані моделі. Але для радіусних, як і для інших шаф-купе, переважно вибирають алюмінієві.

За типом профілю:

 

  • Закрита — використовують, як правило, для гардеробних.
  • Відкрита — традиційно застосовують для корпусних шаф-купе (радіусних, кутових, прямих).

Виробники виготовляють профілі для радіусних шаф-купе з полірованою або матовою обробкою. Кольори в асортименті практично будь-які: золотистий, бронзовий, сріблястий, коричневий, бежевий та інші. Крім цього, поверхню можна покрити спеціальною плівкою, стилізованою під натуральні матеріали.

У стандартну комплектацію до розсувної системи входять: кріпильні гвинти, ущільнювачі, щітки буферні та кліпси для їх фіксації.