Яку роль відіграють у розвитку дитини розмальовки?

Мабуть, всі батьки знають, що на певному етапі розвитку дитини, її потрібно познайомити з розмальовками. Однак, навіщо вони потрібні? Яку роль вони відіграють в процесі розвитку дитини? Щоб відповісти на ці питання, потрібно спочатку розглянути особливості впливу процесу розфарбовування картинок на дитячу психіку, а також виділити головні переваги використання розмальовок.

two beautiful little girl drawing near the table

Сьогодні в магазинах можна знайти величезну різноманітність розмальовок. Вони випускаються у вигляді книжечок, які зазвичай купуються самим маленьким. Також можна знайти спеціальні розмальовки для дівчаток і хлопчиків, особливі розвиваючі розмальовки, а також порівняно новий вид — розмальовки з наклейками. В принципі, можна навіть знайти цікаві розмальовки в інтернеті і просто роздрукувати їх. Важливо знати, що досягаючи 2-3 років, дитина починає активно вивчати навколишній світ. При цьому більшість дітей вже впевнено поводяться із олівцями і ручками. Вони вміють малювати найпростіші фігури, такі як квіти, сонечко, м’ячики, гриби, дерева і так далі, але при цьому малюнки все одно виходять не дуже акуратними. Так відбувається через недостатньо розвинену дрібну моторику.

Слід зауважити, що навіть багато дорослих не завжди можуть втілити на папері якийсь простий малюнок, що теж можна пояснити погано розвиненою моторикою рук. Оскільки малюк бачить, що його малюнки значно поступаються по акуратності і точності тим, що малюють батьки, старші брати і сестри і так далі, у них зазвичай не присутнє велике бажання «творити». Якщо ж запропонувати дитині розмальовку, їй не доведеться турбуватися про рівність і правильність ліній.

Досить буде просто підбирати кольори, щоб зображення стало красивим, отримало якийсь настрій. Крім усього іншого, в процесі розфарбовування у дитини розвивається посидючість і акуратність. Дитина починає розуміти, що при розфарбовуванні потрібно дотримуватися певних контурів, акуратно ставитися до паперу, на якому представлені картинки. Це розуміння обов’язково стане в нагоді дитині в майбутньому, коли вона стане школярем. Втім, це може статися і раніше, оскільки багато сучасних діти відвідують дитячі садки, де їм теж нерідко пропонуються розмальовки.