Яку роль відіграють іграшки у вихованні дитини?

Дитина починає пізнавати світ з перших днів життя. Може це непомітно, але це так. Основний розвиток дитини починається, коли вона вперше тримає в руках іграшку. Спочатку це прості брязкальця, різного роду кубики і різнокольорові пупсики, потім іграшки ускладнюються, що сприяє швидкому розвитку мозку малюка.
10595Головне завдання батьків в підборі іграшок для своєї дитини — це вибрати безпечні вироби, виготовлені з екологічно чистих матеріалів. На жаль, таких зараз небагато, тому слід обов’язково читати склад на упаковці, а у продавця вимагати сертифікат якості.

Розвиваючі іграшки бувають декількох типів:

 

  • зорові;
  • звукові;
  • логічні;
  • тактильні;
  • та інші.

Залежно від віку дитини і відбувається їх підбір. Шестимісячній дитині цікаві і потрібні одні іграшки, дворічній вже зовсім інші. Підбирати іграшки потрібно виходячи з навичок і умінь, які дитина повинна набути до певного віку.

Щоб ваш малюк ріс активною і товариською людиною, слід хоч іноді з ним гратися. Можна, наприклад, погратися в будівельників (якщо у вас є конструктор) або з ляльками (якщо у вас дівчинка). Вельми корисними вважаються ігри в школу, коли батько виступає учителем, а дитина — учнем в класі. Купіть спеціальну дошку, на якій можна буде писати крейдою. Пишіть завдання, приклади або якісь загадки, а ваша дитина буде виконувати їх. За правильне виконання можна давати цукерку або монетку. Це буде стимулом більше старатися.

Також якщо у вас двоє або більше дітей, то гра стає веселішою. Можна запросити в гру і батька, бабусю або навіть сусідку. Ця гра не тільки розвеселить дитину, але і допоможе освоїти їй шкільний матеріал.

Але не варто занадто довго перебувати поруч з малюком. Він повинен навчитися гратися самостійно. Так у нього буде швидше розвиватися фантазія і почуття самостійності, що стане в нагоді йому в майбутньому.