Яку користь дітям приносять настільні ігри?

Світ наповнений різноманітними нововведеннями в різних сферах. Настільні ігри для дітей не виняток. Знайти їх можна швидко, але ось, яку конкретно вибрати гру для свого малюка, батьки часто не уявляють. Важливо, щоб гра зацікавила дитину і змогла утримувати її увагу протягом тривалого часу. Заняття з реальними предметами набагато кращі, ніж віртуальні ігри або банальний перегляд телевізора. Тому, вкрай важливо підійти ґрунтовно до вибору гри, щоб дитина могла брати в ній активну участь, відчувати задоволення і приємні емоції.

nastolnye-igryПсихологи радять часто залучати дітей до настільних ігор. В основному, тут переслідується мета привчити їх сидіти на одному місці і фокусувати увагу. Це дуже важливо для подальшого життя, навчання в школі, наприклад. Діти змушені сидіти 45 хвилин і безперервно вбирати вихідну інформацію, тому, слід підійти до цього питання, як можна раніше. Хочеться відзначити, що відмінні результати роботи з настільними іграми можуть спостерігатися вже в чотирирічному віці.

Отже, гра просто зобов’язана представляти підвищений інтерес для малюка, в іншому випадку, він залишиться байдужим до неї. Одночасно, під час гри, у нього вдосконалюються пізнавальні процеси, хороша гра розвиває пам’ять, мислення, увагу. Все це необхідно для нормальної життєдіяльності дитини.

Є картки, що містять предметні зображення. Їх можна використовувати з шести місяців життя малюка і цим самим покращувати його сприйняття. Часто мами здійснюють подібні маніпуляції з книгами, що мають картинки. Під час читання вони вказують на них і пропонують дитині показати місцезнаходження певного предмета.

Стала відомою гра під назвою «Торт в обличчя», суть якої полягає в тому, щоб вставляти в рамочки обличчя, покручуючи барабан. Дії проводяться по черзі, а край ручки намазується, наприклад, вершками. У момент натискання спрацьовує випадковість і смачний «торт» виявляється на обличчі. В основному, ця гра викликає захват, і діти із задоволенням беруть у ній участь. Але якщо сказати в загальному, то будь-яка гра викликає у дитини прагнення перемагати і думати про те, як досягти бажаного результату.