Яку допомогу можуть надати хороші психологи?

У Сполучених Штатах Америки, а також багатьох країнах Європи люди часто звертаються за допомогою до психологів. Причини можуть бути самими різними, наприклад, серйозне емоційне напруження протягом тривалого часу, сильні стреси, втрата близької людини і так далі. Причому звертаються до психологів люди з різних верств населення.

at45vtb78y9u0Однак, в Україні, подібні послуги не користуються такою популярністю. Деякі люди вважають, що допомога психолога є чимось ганебним. Таке мислення є наслідком стереотипів, так як люди помилково вважають, що психолог і психіатр, це одне й те саме. Ще буває і так, що люди вважають допомогу психологів марною, і справлятися зі своїми проблемами потрібно самостійно. Це неправильно. Давайте розглянемо один приклад.

Якщо людина впадає в депресію, то швидше за все не помічає цього деякий час. Вона просто списує депресивний стан на втому, нервовий зрив. Далі проходить час і виникає розуміння того, що життя йде зовсім не в тому ключі. Людина усвідомлює свою проблему, і намагається вирішувати її самостійно. Але, задайте собі питання, чи знаєте ви, що потрібно робити, як вийти з депресії? Швидше за все відповідь буде негативною.

Час йде, ситуація ускладнюється і наслідки можуть бути самими небажаними. Наприклад, люди доводять себе до психологічних травм або навіть суїциду. Однак, якщо б людина відразу звернулася до психолога, то проблема була б вирішена дуже швидко. Хороший психолог знає методики, які допомагають виходити з депресії. Їх ефективність вже була доведена на практиці, причому далеко не один раз. Крім того, психолог може дивитися з боку без емоцій. У нього є можливість правильно проаналізувати ситуацію, і знайти оптимальний спосіб вирішення будь-якої проблеми. До речі, розповідати психологам можна абсолютно все, що завгодно. Ця інформація залишиться конфіденційною, так як фахівці добре знають, що таке лікарська таємниця.