Яким має бути ефективне лікування варикозу? Частина 2

У пацієнтів, які виявили у себе варикоз на ногах, лікування може проводитися безліччю терапевтичних та хірургічних методів.

edda9cb3ce30de9731fe2597bc33f7a0Місцева терапія

Застосовуються спеціальні мазі та гелі для нанесення в домашніх умовах. Вони знімають втому, прибирають відчуття тяжкості, але діють нешвидко, тому що лікарській речовині потрібен час, щоб пройти крізь шкіру. Ці медикаменти покращують стан судин, але надають ефект лише на ранньому етапі. Чим сильніше прогресує недуга, тим радикальніше втручання потрібне.

Венотоніки

Дана категорія включає препарати, які призначаються при венозній недостатності після проведення аналізів. Рецепт на них виписує лікар, а їх прийом дозволяє усунути набряки, біль, зміцнити судинні стінки і покращити кровопостачання. Венотоніки застосовуються в комплексі з мазями, щоб поліпшити стан навіть глибоко розташованих судин.

Ендовазальна лазерна коагуляція

Процедура спрямована на «запаювання» важко уражених великих вен. Це оперативне втручання під місцевим знеболенням, при якому в судину вводиться світловод, потім вздовж нього пускають лазерні промені, що розігрівають кров до високої температури, щоб з неї утворилося запаювання, розсмоктування якого в подальшому відбувається поступово.

Склеротерапія

Призначена для склеювання дрібних судин, якщо проблема була діагностована на ранньому етапі, але через протипоказання не призначається при запущеній стадії. За допомогою уколу в судинний простір впорскується компонент, що сприяє склейці венозних стінок. Робиться це без анестезії, процедура займає не більше чверті години, в процесі може знадобитися безперервне спостереження через УЗД. Потім хворому необхідно протягом 40 хвилин здійснювати пішу прогулянку. Згодом спайка розсмокчеться, і проблема зникне.

Озонотерапія

Також підходить на ранньому етапі, для отримання значущого ефекту проводиться кілька сеансів. Озон інжектується в судинний просвіт, щоб домогтися споювання стінок. Нормальне функціонування судини, яка піддалася впливу припиняється, в результаті в циркуляції крові беруть участь лише здорові вени, що допомагає уникнути надлишкового тиску.

Флебектомія

Мініфлебектомія має на увазі видалення ураженої вени через маленькі проколи в шкірі. У лікарні пацієнт проводить не більше доби, після чого виписується, але потім протягом календарного місяця зобов’язаний носити компресійні колготки. Ця методика призначена для запущених стадій.

На жаль, панацеї від даної хвороби на сьогодні так і не придумано, але при своєчасному зверненні можна обійтися без операції.