Яким має бути ефективне лікування варикозу? Частина 1

Здорові ноги не тільки виглядають привабливо, але і не створюють дискомфорту при русі, дозволяючи вести активний спосіб життя. Проте, у багатьох жінок в якийсь момент на шкірі з’являються добре помітні судинні «зірочки» — ознака розвитку варикозного розширення вен. Від цього страждає не тільки зовнішній вигляд, але і з’являються інші ризики, ось чому лікування варикозу не можна відкладати.

maxresdefault_1513260509-630x315Ознаки захворювання

Перш ніж приступати до терапії, необхідно впевнитися в тому, що діагноз поставлений вірно. Щоб визначити варикоз на ногах, лікування якого може проводитися різними способами, треба провести ретельне обстеження в умовах медустанови. Проте, орієнтуючись на ряд характерних симптомів, можна виявити хворобу самостійно:

 

  • біль в ногах, часом переходить в печіння;
  • набряклість;
  • відчуття тяжкості в кінцівках;
  • судоми ночами;
  • поява ущільнень;
  • добре видиме розширення вен;
  • потемніння гомілок.

При пальпації вени повністю промацуються. Якщо прилягти, судини перестають бути помітними, але якщо встати — їх прекрасно видно при яскравому освітленні. Якщо проявилися вени (варикоз), лікування треба починати негайно, інакше захворювання буде прогресувати.

У різних пацієнтів може спостерігатися різна симптоматика. Недуга розвивається досить повільно, ось чому багато людей не можуть розпізнати її на перших стадіях, щоб своєчасно почати лікування варикозу.

Чим більш запущений випадок, тим жорсткіші заходи будуть потрібні. Сьогодні лікування варикозу проводиться не тільки консервативними методами, але і в умовах операційної. Вибирати конкретний спосіб зобов’язаний лікуючий лікар. У більшості випадків хворим прописують використання компресійної білизни, яка істотно зменшує тиск на кровоносні судини.