Які знання повинні дати батьки дитині в дошкільному віці?

Період дошкільного віку вважається з 3-х до 7-ми років. Це дуже відповідальний період в житті малюка, так як саме він відповідає за найшвидший та найпродуктивніший час для вбирання будь-якої інформації. Цей вік, стає таким собі фундаментом, на який згодом і буде опиратися особистість дитини.

doshkolnyj-vozrast-vospitanie-rebenka-doshkolnikaРозглянемо основні напрямки, які необхідно розвивати в дітях:

1. Уява

2-3 роки — це період, коли діти починають активно фантазувати. Щоб допомогти малюкові добре розвинути уяву варто приділяти час для сюжетно-рольових ігор. Нехай дитина сама вибере роль і придумає правила. Якщо є час і можливості, можна навіть виготовити костюми.

2. Правильна мова

У дитини в дошкільному періоді дуже важливо правильно сформувати красиву і грамотну мову. Тут важливо постійно пам’ятати, що діти копіюють дорослих і щоб виробити звичку говорити правильно у дитини, необхідно починати саме з себе. Потрібно багато говорити з малюком, будувати правильно фрази. Якщо видно, що малюк не розуміє якогось слова, не варто відразу замінювати його більш простим, потрібно розшифрувати, те, що йому не зрозуміло. Таким чином, словниковий запас буде розширюватися.

3. Розвиток мислення

Дуже важливо почати формувати мислення у дитини, для цього їй можна давати складні завдання. Наприклад, грати з дитиною в головоломки або мозаїки, проводити різні логічні ігри.

4. Письмо і читання

З 5-ти років можна приступати до нового, більш складного етапу, такого як вивчення букв, освоєння перших навичок читання і письма. Так як для малюка, це не просто, то головне для батьків — утриматися від критики за помилки. Потрібно спокійно все пояснювати і допомагати розібратися.

5. Рахування

В цей же період, з 5-ти років, додається і вивчення елементарних навичок рахунку.