Які вітаміни треба пити, щоб завагітніти?

Лікарі рекомендують жінкам, що збираються пізнати радість материнства, починати вживати вітаміни до зачаття. Добре, коли вітаміни надходять в жіночий організм комплексно — з якісною їжею і харчовими добавками. Вони допомагають підготуватися до зачаття і виношування малюка.

A beautiful pregnancy woman eating healthy food

A beautiful pregnancy woman eating healthy food

Крім того, фахівці з фертильності акцентують увагу чоловіків на прийомі вітамінно-мінеральних комплексів. Вони підсилюють чоловічу репродуктивність, підвищуючи якість сперми.

Цинк — головний вітамін для того, щоб завагітніти

Організм обох батьків не повинен відчувати нестачу цинку — елемента, який сприяє овуляції і репродуктивності жінок, синтезу тестостерону і виробленню насінної рідини в чоловічому організмі. Лікарі стверджують, що при нестачі цинку порушується процес утворення сперми.

Дієтологи радять майбутнім батькам вживати цинк з дотриманням дозування: мамам — 8 мг, а татам — 11 мг. Рекордсмени за вмістом цинку — устриці. Ним насичені цільнозернові і молочні продукти, бобові та краби.

Фолієва кислота — вітамін для профілактики безпліддя

Це активна речовина, що відноситься до вітамінів групи B. Її необхідно приймати жінкам репродуктивного віку. Організм відчуває щоденну потребу в 400 мкг фолату. Фолієва кислота — профілактичний засіб від чоловічого безпліддя.

Цей вітамін сприяє зачаттю, підтримує жіночий організм в період вагітності, і сприяє правильному розвитку плода. Він стимулює процес кровотворення, знижує ризик виникнення порушень при формуванні нервової трубки ембріона. Оскільки нервова трубка формується на початку вагітності, вживати фолат починають до її настання.

Лікарі рекомендують приймати фолієву кислоту в таблетках, і збагачувати раціон продуктами, що містять вітамін в природній формі. З цією метою в меню додають цільнозернові продукти, цитрусові, боби і зелень.

Коензим Q10 для зачаття

Коензим Q10 — незамінний помічник при чоловічому та жіночому безплідді. Він позитивно впливає на розвиток яйцеклітини, підсилює синтез сперми, налагоджує роботу всіх клітин в організмі.

Роль Омега-3 жирних кислот для зачаття і вагітності

Омега-3 — ще одні вітаміни, щоб завагітніти. Омега-3 кислоти не виробляються людським організмом. Їх отримують, вживаючи вітамінні комплекси і відповідну їжу. Горіхи, рослинні олії, жирна риба — джерела незамінних кислот.

Дослідження нідерландських лікарів показали, що жирні кислоти благотворно позначаються на розвитку плода. Їх призначають жінкам, що зважилися на ЕКЗ.

Залізо

Для зачаття і виношування плоду корисні вітамінні комплекси, що містять залізо — мікроелемент, який сприяє виробленню гемоглобіну. При дефіциті заліза органи і тканини відчувають кисневе голодування, їх функціонування порушується. Жіночий організм потребує 18 мг заліза щодня, а в період вагітності йому необхідно 27 мг цього мікроелемента.

Які вживати комплексні вітаміни, щоб завагітніти?

Мультивітаміни п’ють до зачаття і протягом всієї вагітності. Вони стимулюють овуляцію, підтримують роботу організму в нормі. Єдине, чого не варто робити — вживати їх без призначення лікаря. Сходіть на консультацію до лікаря, він підбере для вас вітамінний комплекс і складе курс лікування.