Які товари можна висувати на продаж та замовлення на електронних торгах?

Система Прозорро дозволяє не лише проводити державні закупівлі товарів, робіт та послуг, а й дає можливість здійснювати продаж. Завдяки цьому можна суттєво розширити сферу діяльності системи та залучити більше користувачів.

Варіанти товарів, які можна придбати на електронних торгах

Список можливих товарів має широкий спектр. Вони торкаються всіх ключових моментів діяльності й забезпечують підбір необхідної одиниці. Серед усього переліку можна назвати такі варіанти.

  • Майно банків, які проходять процедуру ліквідації з тих чи інших ситуацій. До цієї категорії може входити транспорт, нерухомість житлового та комерційного призначення, ділянки землі та інші види матеріальних цінностей.
  • Майно, виставлене на продаж від державних чи комунальних підприємств.
  • Продаж об’єктів, пов’язаних із малою приватизацією. Це можуть бути акції, права організацій, різні комплекси та інші варіанти рухомого та нерухомого майна.
  • Продаж прав власності чи оренди на нерухомість та землю.
  • Проведення торгів на позиції щодо банкрутства.
  • Торги з продажу майна від різних державних підприємств.
  • Права на розробку та видобуток деревини, надр землі та інших об’єктів.
  • Проведення продажу приватного характеру.

Всі ці товари доступні на електронних торгах за допомогою сервісу Прозорро. В них можна взяти участь будь-якому користувачеві сервісу.

Як проводяться торги під час купівлі товарів?

Процедура торгів відбувається двома способами, які розділені на кілька етапів. Усього можна виділити дві моделі аукціонів: англійську та голландську. Вони різняться між собою за способом проведення.

Перший варіант має на увазі збільшення початкової ціни. Подібна поведінка є своєрідною класикою торгів. Збільшення від гравців надходить щонайменше на один крок. Цей показник становить один відсоток. Процес проходить у три раунди, протягом яких кожен з учасників призначає свою ціну. За підсумком переможцем стає гравець із максимально високою ціною.

Голландська версія аукціону є повною протилежністю. Основою цього варіанта торгів є зниження ціни. Процес зниження також відбувається покроково. Якщо показник підвищення може становити один відсоток, то зниження встановлюється за умов торгів і може становити 99%. Цей варіант торгів також проводиться у три етапи. 

У першій частині учасники знижують показник ціни. Цей процес відбувається певну кількість часу. На другому етапі беруть участь ті, хто встиг зафіксувати ціну. Третій етап полягає у призначенні ціни учасниками, які зафіксували її у другому етапі, й цим торги закриваються. Переможцем є той, хто за наслідками аукціону призначив мінімальну вартість за позицію. Цей переможець вибирається автоматично.

Пройшовши за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-derevyny-v-kryvomu-rozi-na-sajti-tov-uub-uubcomua/ , можна дізнатися докладніше, які товари можна купити на електронних торгах. На цьому майданчику представлена докладна інформація про всі позиції, способи роботи з торгами та варіантами їх проведення. Також можна знайти якісну та детальну інформацію про те, як провести реєстрацію та перевірку на сервісі.