Які слова не варто говорити малюкам?

Всі батьки надзвичайно сильно люблять своїх дітей і готові віддати своїм малюкам все найкраще, але іноді в стані крайнього обурення і гніву батьки говорять слова, які не варто вимовляти. Багато дітей своєю неналежною поведінкою намагаються привернути увагу батьків, а отримують лише безліч докорів і неприємних фраз.

77005199-56a13d7e5f9b58b7d0bd542cБагато батьків, вимовляючи ту чи іншу репліку на адресу дитини, навіть не замислюються про її значення для малюка. Говорячи фразу про нелюбов до малюка, батьки завдають дитині великий біль і страждання, адже для дорослої людини це просто слова, а для малюка реальність. Дитина справді буде думати, що батьки розлюбили її, і істерика може стати цілком нормальною реакцією на таку фразу.

Говорячи малюкові, що він нікому не потрібен, можна сформувати у малюка ряд негативних рис характеру. Дитина може вирости з усілякими комплексами і страхами, а також заниженою самооцінкою. Щоб позбавити дитину від всіляких страхів і переживань, необхідно показувати малюкові всю свою любов, він повинен відчувати захист і підтримку батьків.

Лякаючи малюка негативними казковими персонажами можна сформувати у дитини фобію. Малюк виросте нервовим, буде тривожитися через дрібниці і, можливо, жахливо боятися протягом всього свого життя певних персонажів. Ніколи не варто заробляти авторитет в очах малюка погрозами і страхом.

Дорікаючи дитину в тому, що вона погана, батьки роблять чергову помилку, тому як засуджувати саму особистість дитини не можна, а потрібно робити акцент на самому вчинку дитини. Якщо вимовляти постійно, що дитина жадібна, не пояснюючи правильної поведінки, то можна, в кінцевому рахунку, отримати саме таку дитину.

Коли батьки називають малюка невмілим і вважають за краще все робити самим, то не доводиться дивуватися через кілька років, чому дитина виростає несамостійною, незграбною невдахою. Дитина з дитинства не прагне до самостійності, не бере ініціативу в свої руки, тому що впевнена заздалегідь, що хтось зробить все краще, ніж вона.

Привчаючи дитину з дитинства сподіватися тільки на себе і вселяючи недовіру до світу та інших людей, батьки прищеплюють недовіру і відчуття небезпеки. Така дитина нерідко виростає замкнутою, не прагне до спілкування з однолітками і весь час чекає на зраду від інших людей.

Якщо малюк відвідує спортивну секцію, не варто вимагати від нього високих досягнень і почесних звань. Діти відчувають себе недостатньо хорошими і негідними людьми в очах батьків. Дітям важливо отримувати схвалення від батьків, особливо у важких життєвих ситуаціях. Найкращою мотивацією для виховання дітей може стати любов і підтримка батьків.