Які розвиваючі ігри є корисними для дитини?

Усі батьки хочуть, щоб їх дитина росла не тільки здоровою, але і повноцінно розвиненою. Щоб досягти таких результатів, необхідно правильно підбирати ігри, які зможуть розвивати уяву дитини, пам’ять і так далі. Також існують ігри для дітей, які спрямовані на спостережливість і спритність. Розвиваючі ігри можна застосовувати у вивченні різних шкільних предметів.

2419b0bdf2ab5ac91f983160a5246691Що намальовано на картинці?

Для цього необхідно взяти картинку та аркуш паперу з вирізаним кружком, діаметром приблизно 2-3 см. Закрийте картинку цим листком і дайте подивитися дитині. Через невеликий отвір дитина повинна вгадати, що намальовано на картинці. Лист можна переміщати в різні боки. Через кілька хвилин ви помітите, що дитина почне розповідати що вона побачила. Ця гра добре стимулює розвиток мовлення. Задавайте дитині додаткові питання, нехай вона детально розповість про те, що зображено на картинці. Можна навіть скласти невелику розповідь в залежності від віку дитини.

Уважність

Можна одночасно гратися з кількома дітьми. Для цього потрібно взяти різні картинки та кожній дитині запропонувати по одній з них. Дайте час приблизно 5 хвилин, щоб дитина змогла розглянути картинку і запам’ятати, що на ній знаходиться. Після цього діти повинні помінятися цими картинками та задавати одна одній запитання. Наприклад, можна запитати, яка куртка була одягнена на хлопчику, яка пора року зображена на вулиці, скільки було грибів. Тут також розвивається мовлення і вміння чітко ставити своє запитання. Зорова пам’ять також розвивається.

Пошук слів на час

Знадобиться аркуш, де будуть написані різні літери. На перший погляд це може здатися просто звичайним набором літер, але насправді тут будуть заховані слова. Кожна дитина повинна за певний час знайти якомога більше захованих слів. Щоб грати було цікавіше, можна заохочувати дитину, наприклад за кожне слово давати цукерку. З дітьми, які почали вивчати іноземну мову, також можна пограти в цю гру. Відмінність буде в тому, що на листку будуть написані не українські слова, а, наприклад, англійські. Так можна буде закріпити знання в іноземній мові.