Які проблеми зі здоров’ям можуть виникнути через сидячу роботу?

Пройшли ті часи, коли робоче місце мільйонів людей знаходилося в полі або на заводі. Зараз з робочим місцем більше асоціюється офісний стілець і екран комп’ютера, ніж що-небудь інше. Ми поміняли рухливий спосіб життя на стаціонарний і отримали побічний ефект у вигляді проблем зі здоров’ям. Перелічимо основні неприємності.

 

 

1. Болі в різних частинах спини.

image_3046
2. Геморой.
3. Болі в зоні зап’ястя.
4. Варикозне розширення вен.
5. Серцево-судинні захворювання.
6. Короткозорість.
7. Синдром сухого ока.
8. Захворювання органів малого таза.

 

 

Попередити більшість з перерахованих хвороб дуже легко — просто потрібно регулярно перериватися і вставати з-за комп’ютера. Бажано влаштовувати прогулянки по офісу з періодичністю в 30-40 хвилин. Такого стану справ особливо боїться геморой.

 

 

Однак якщо ви упустили ситуацію і геморой все-таки виявився — не тягніть, зверніться до лікаря і вживайте заходів. Не забувайте про те, що діяти потрібно тільки зі схваленням фахівця, який зможе точно оцінити ступінь розвитку недуги.

 

 

Під час перерв у роботі добре б до прогулянок по офісу додати кілька простих вправ, які розженуть застояну кров. Наприклад, можна кілька разів присісти, походити навшпиньки, активно стискати і розтискати кулаки.

 

 

Не забудьте і про втомлені очі. Відведіть погляд у далечінь, потім подивіться на кінчик власного носа, обертайте очима в різних напрямках, інтенсивно поморгайте, сильно примружтеся, а потім відкрийте очі. Всі вправи потрібно виконати кілька разів.

 

 

Яким би інтенсивним не був ваш робочий день на офісному стільці, не забувайте про власне здоров’я і робіть хоча б невеликі перерви.