Які особливості характерні для періоду вагітності? Частина 3

На цьому терміні майбутній малюк уже досить виріс. Можна розгледіти і ручки, і ніжки, чітко видно пальчики, які легко перерахувати. Майбутня мама завжди з хвилюванням чекає чергової зустрічі зі своєю крихіткою. У цей період вже можна з великою точністю дізнатися, хто у вас народиться. Більшість мам цікавляться цим питанням, хоча є жінки, які хочуть зберегти це в таємниці до самих пологів. 

33-nedelja-beremennosti1-640x426

 

Фінальним обстеженням майбутньої матері стає третій скринінг. Призначають його на термін з 31 по 34 тиждень вагітності. На цьому терміні жінці проводять важливе обстеження, яке називається КТГ. На животі вагітної жінки фіксується датчик, який заміряє стукіт серця майбутнього малюка. Лікар виводить результат на папір і робить розшифровку, з’ясовуючи, чи немає у малюка кисневого голодування або інших відхилень від норми. Крім того, на цьому терміні проводиться заключне ультразвукове дослідження. Зараз на хорошому апараті і при високій кваліфікації лікаря можна побачити навіть обриси обличчя малюка. Лікар вимірює вагу, ріст дитини, перевіряє, чи відповідає розвиток терміну. Це остання зустріч малюка і мами. Наступне побачення відбудеться вже після народження.

Перед пологами у жінки можуть бути так звані «тренувальні» перейми. У момент їх проявів вагітна відчуває, як її живіт стає твердим на короткий проміжок часу. Це абсолютно нормальне явище, так як організм і матка готуються до пологів. Як же відрізнити тренувальні перейми від передпологових — справжніх?

Тренувальні зазвичай не заподіюють жінці болю, відбуваються через різний період часу і проходять самі собою. Якщо ж жінка відчуває, що живіт твердне через рівні проміжки часу, відчувається сильний біль або дискомфорт, то можливо, — це початок пологів. Проміжок між переймами поступово скорочується, а час переймів, навпаки, збільшується. У цьому випадку жінці терміново треба звернутися до лікаря. Можливо, дуже скоро станеться ця довгоочікувана хвилююча зустріч мами з малюком.