Які особливості характерні для періоду вагітності? Частина 2

Там за майбутньою матір’ю будуть стежити протягом всієї вагітності. Це дуже важливо для народження здорового малюка. Лікар призначає жінці періодичні візити, для спостереження за її станом, вагою, артеріальним тиском і загальним самопочуттям. З плином вагітності ці візити призначаються все частіше. Якщо на самому початку жінці необхідно відвідувати свого лікаря лише один раз в місяць, то перед пологами вагітній доводиться щотижня ходити до лікаря.

 
24-nedelya-beremennosti-1-640x426За весь період вагітності жінка проходить три важливих обстеження, які називаються скринінг.

Перший скринінг, мабуть, найважливіший. Проводять його на терміні 13 тижнів. Жінці дають направлення на здачу крові. З цього аналізу лікар дивиться, чи немає у майбутнього малюка будь-яких генетичних відхилень у розвитку. Крім того, на цьому терміні проводиться огляд плода за допомогою ультразвукового апарату. У процесі розвитку малюка існують певні параметри, кожен з яких відповідає різним термінам вагітності. За допомогою цих параметрів з’ясовується, чи правильно розвивається дитина у відповідності з терміном. На цьому етапі лікарі максимально точно можуть поставити дату пологів майбутньої матері.

Друге обстеження скринінг проводять на терміні 21 – 24 тижні. У цей період кров у жінки вже не беруть, за умови, що минулий результат був хорошим, без всяких відхилень. А ось ультразвукове дослідження проводять обов’язково.